Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / NURHAN SUNEL: “BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ”

NURHAN SUNEL: “BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK BİR DAHA İNMEZ”

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, İYİ Parti’nin Pazar günü ‘Daha yeni başlıyoruz’ sloganıyla yapacağı 2. Olağanüstü Kurultay ve partinin genel durumu ile ilgili değerlendirmede bulundu.

‘’DAHA YENİ BAŞLIYORUZ‘’

Bir kere yükselen bayrağın bir daha inmeyeceği vurgusunu yapan İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, “Biz bu yola ederden değil, değerden güç alıp çıktık. Şahsi değil, asıl önceliğimiz ‘Vatan’ dedik. O yüzden bir kere yükselen bayrak bir daha inmez.‘’ Diye konuştu.

İYİ Parti’nin olumsuz şartlarda ve birçok engellemelere rağmen bilerek  bu yola çıktığını belirten Sunel, “Mecliste yüksek oranda temsil edilecek bir parti olmak ve Cumhurbaşkanlığına‘ da Sayın Meral Akşener’ i getirmek hedefiydi. Hedefler somut ve yüksekti. 24 Haziran seçim sonrası partimiz 43 milletvekili ile mecliste temsil edilir olduğu ortaya çıktı. Fakat Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanlığına çıkaramadık. 6 ay gibi kısa bir sürede ve baskın bir seçim ortamında 5 milyonun üzerinde oy almış bir parti olması başarı mıydı? Evet. Yalnız; Hedefi somut ve yüksek bir umut partisi olarak sonuçlar değerlendirilmiş ve Genel Başkanımız buna kendi adına bir başarısızlık adledip, yapılan veya yapılmayanları tekrar değerlendirmek adına bir demokrasi örneği sergilemiş ve partiyi olağanüstü kurultaya götürmeye karar vermiştir. İYİ Parti 2. Olağanüstü Kongresini Kurucu Başkanımız Sayın Meral Akşener ‘ e tam destek vererek; 12 Ağustos Pazar günü saat 10.00’ ATO CONGRESİUM da yapılacaktır. Bin 124 delegenin oy kullanacağı kurultayda Genel Başkan Seçiminin yanı sıra 80 üyeden oluşan Genel İdare Kurulu ( G.İ.K ) ve 10 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu ( M.D.K ) belirlenecektir.” Dedi.

“UMUT BİTMEZ VE YOLLAR AŞILIR”       

‘’Daha Yeni Başlıyoruz‘’ ana sloganıyla kurultayda, kurultay yapmamak için direnenler ile tereddütsüz kurultay toplayan İYİ Parti farkına dikkat çekileceğini vurgulayan Sunel, “Kurultayımız yenilenme ve kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atarak, Hem Türk siyasetinde örnek bir demokrasi dersi verecek hem de tüm parti yönetim kurumlarında; Şeffaflık, hesap verebilirlilik, liyakat ve hakkaniyet konularında parti içi demokrasisini sağlayacaktır. Türk Milletinin umudu olmak üzere önce mahalli idarelerde iktidara devamında da milli devlet güçlü bir iktidara yürüyeceğiz. Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin Son Kalesi ve iktidarın tek alternatifi olan ‘’ İYİ PArti ‘’ makam, mevki gözetmeksizin vatan aşkıyla desteklendi ve inanıyorum ki desteklenmeye devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine Önder ve Örnek kabul eden Türk evladı var oldukça, iyiler sağlam durdukça umut bitmez ve yollar aşılır. Değerlerimizi korumaya ve yaşatmaya, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar kalması için kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.  Ne mutlu Türk’üm diyene.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

AYNUR SEZER: “ÖNCELİKLERİMİZ ŞEHRİ YENİDEN CANLI VE YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRMEK”

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, 31 Mart seçimleri öncesine Hilton Otel’de yapılan …