Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ESKİ MADEN SAHASI YENİDEN YEŞİLLE TANIŞTI

ESKİ MADEN SAHASI YENİDEN YEŞİLLE TANIŞTI

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü madencilik faaliyetleri neticesinde bozulan sahalarda arazi ıslahı çalışması yaparak tabii dengenin yeniden kurulması için çalışmalarını sürdürüyor.

KAYIM: “DOĞAL DOKUYA VERİLEN ZARARI AZALTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Eski maden sahalarının tabiata yeniden kazandırılması çerçevesinde KÜMAŞ Manyezit Sanayi A.Ş. sahasında yapılan ağaçlandırma çalışması ile madenciliğe bağlı olarak bozulan alan yeniden estetik ve güzel görünümüne kavuşturuluyor. Bölge Müdürü Adnan Kayım; Maden Sahaları Rehabilitasyonu Eylem Planı çerçevesinde Kütahya’da çalışmaların devam ettiğini belirtti. Adnan Kayım; “Nüfusun hızla artması, sanayi ve teknoloji gelişimi, ekonomik ihtiyaçların artmasının bir yansıması olarak hammadde ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyaç çerçevesinde ise doğal kaynaklar kullanılmaktadır. Yer altı ve yer üstü kaynakları açısından zengin olan ülkemizde bu kaynakları ekonomiye kazandırmak için madencilik sektörü faaliyetlerini ihtiyaç nedeni ile artırmıştır. Bizlerde görev sahamızda geçmiş yıllarda çalışılmış ve terk edilmiş maden sahalarını eylem planı doğrultusunda rehabilite ederek, yeniden güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile doğal dokuya verilen zararı mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

NURİ ÇEVİRGEN: “ENGELSİZ BİR KÜTAHYA İÇİN EL ELE VEREREK BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

Kütahya İşitme Kaybı Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği birinci olağan kongresini 18.08.2019 günü Kütahya …