Anasayfa / Yazarlar / Mustafa Ertaş / ISINAN EKONOMİYİ SOĞUTMA GİRİŞİMCİLERİ

ISINAN EKONOMİYİ SOĞUTMA GİRİŞİMCİLERİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; ekonominin düzlüğe çıkması için çok önemli toplantılar yapmakta. İş adamları, ekonomi yazarları, ekonomistler, önemli dernek ve kuruluşların temsilcileri ile yaptığı toplantılarda katılımcıların görüş ve fikirlerini alarak yeni bir orta vadeli plan oluşturma çabası ve yeni görüşler ışığında ekonominin canlanmasında başarının çizgisini yakalamak gayretinde görünüyor.

Bu tür geniş kapsamlı, ilgili her kesimin katılımı ile 16 yıldan bu yana yapılan ilk toplantı oluyor. Konusunda otorite olan katılımcıların düşüncelerini, görüşlerini, sıkıntıların nerede başlayıp, çözümün nasıl yapılması gerektiği dile getirmeleri ülkemiz için olumlu bir başlangıç.

Yeter ki toplantıda dile getirilen gerçeklerin etki altında kalmadan uygulamaya konabilmesinin yolu açılsın. Konusunda otorite olan uzmanların ortaya koydukları gerçekler siyasi nedenlerle sümen altına atılırsa, yapılan çalışmalar, emekler heder olup gider.

Sayın Albayrak; bu tür toplantıları umarım zaman zaman yaparak katılımcıları hem gelinen noktada artı ve eksileri hem de yeni önlemler konusunda yeni görüşler alarak ülkenin ekonomik dar boğazdan çıkışını sağlamış olurlar.

Enflasyon çift hanede, işsizlik aynı, pazarda fiyatlar aldı başını gidiyor. Döviz durmadan yükseliyor. Türk lirası değer kaybetmekte. Bu sene mahsul üretiminde rekolte düşük görünüyor. Tarım ülkesi olan Türkiye buğday, baklagiller ve mısırı ithal etmekte. Ekmek fiyatları arttı. Oysa bu aylar üretimin, hasadın olduğu aylar. Bir an önce plan ve programların yapılarak düzlüğe çıkmanın ışığı yanmalıdır. Beklentimiz aydınlık, refah, mutlu bir Türkiye’dir.

Bu habere de bakabilirsiniz

HEMŞİRELER GÜNÜ

HAMİDE YÜCEL Sevgi ,şefkat, hoşgörünün simgesi haline gelen ve Modern hemşireliğin kurucusu  Florence Nightingale ‘in …