Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AHMET ERBAŞ ERDOĞAN’IN KKTC ZİYARETİNE EŞLİK ETTİ

AHMET ERBAŞ ERDOĞAN’IN KKTC ZİYARETİNE EŞLİK ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretinde karşılama törenine katıldı. Erbaş, Ercan Havaalanında Başkan Erdoğan’ı karşılayarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretlerine eşlik etti.

Erdoğan, Ercan Havalimanı’nda, KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Tufan Erhürman, Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı. Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda baş başa görüştü. Milletin teveccühüyle yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, “Her zaman Kıbrıs Türkünün yanında durduk ve durmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.Erdoğan, KKTC’yi en büyük ihtiyacı olan suyla buluşturduklarını hatırlatarak, bu sayede hem KKTC’yi stratejik bakımdan üstün kılmaya hem de ekonomisine büyük katkı sağlanmasına yönelik çok önemli bir adım attıklarını söyledi.”Önümüzdeki dönemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Doğu Akdeniz’de bir çekim merkezine dönüştürerek, kişi başına düşen milli geliri iki katına çıkarmak ilk hedefimizdir.” ifadesini kullanan Erdoğan, bunun ortak anlayışla ortak akılla devam edeceğini belirtti.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …