Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İL BAŞKANLARINDAN SANDIĞA DAVET

İL BAŞKANLARINDAN SANDIĞA DAVET

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için geri sayım başladı. AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti Kütahya İl Başkanları seçime son bir gün kala Kütahya halkına mesajlarını ileterek herkesi sandığa davet ettiler.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş

“24 Haziran’da gerçekleşecek milletvekili genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin Kütahyalı hemşerilerimize, ilçeleri, beldeleriyle beraber hayırlı sonuçlar doğurmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Seçimlerin son derece demokratik, insanların birbirlerinin görüşlerine saygılı, hangi siyasi partiden olursa olsun, hiçbir kardeşimiz burnu kanamadan tamamlanmasını çok önemsiyorum. Bugün itibariyle milletimizin bundan sonraki dönemde nasıl yönetileceğini, hangi anlayışla siyasi partilerin insanlarımıza nasıl hizmet edeceğini belirleyeceği bir gün. Hiç kimseyi ayırmadan tüm Kütahyalı hemşerilerimden demokrasinin tebarüz ettiği ve yıllardır şehrimize gösterdiğimiz katılım oranıyla
Türkiye birinciliği bekliyorum. Bütün hemşerilerimi sandığa davet ediyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı

“Biz seçimin son virajına girdik. Kazasız belasız bir seçim geçmesini istiyoruz. Seçim güvenliği için her türlü tedbirleri aldık. Milletimizi, üyelerimizi, seçmenlerimizi sağ duyuya davet ediyoruz. Diğer siyasi partiler tahrik etmesinler. Hiç kimsenin burnu kanamadan seçimi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu seçimde çok hazırlıyız. Millet İttifakı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her dönemden daha çok milletvekili çıkarmaya hazırız ve bunu başaracağız.”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım

“Artık seçimlere sadece bir günümüz kaldı. Yaklaşan 24 Haziran seçimleri vatanımıza, milletimize, Kütahya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Bu seçimler Türkiye için olduğu kadar Kütahya için de çok önemli. Ülkemizin içinde bulunduğu durum, coğrafyamızda yaşanan gelişmeler, artan terör olayları, Suriye’de, Kuzey Irak’ta yaşadığımız yaptığımız operasyonlar bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunun göstergesi. İşin Kütahya boyutuna geldiğimizde de Kütahya son 16 yıldır giderek küçülmekte. İktidar partisi ve diğer yetkili organlar ellerinden geleni yaptılar belki ama bazı noktalarda da yetersiz kaldılar. Biz Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Teşkilatları olarak milletvekili adaylarımızla Kütahya’nın bir adım daha öne gidebilmesi için seçim startının verildiği ilk günden bu güne kadar sahada çalışmaktayız. Milletvekili adaylarımızı tanıtmaktayız. Seçim atmosferinde sahada en iyi teşkilatlanmış milletvekili adaylarıyla, yöneticileriyle en iyi şekilde sahaya inmiş olan parti biziz. Milletvekili adaylarımın tamamı sıralamasına bakmadan, milletvekili aday adaylarımla birlikte olmak üzere ramazan ayının da denk gelmesine rağmen gece gündüz sabahlara kadar çalıştık. Emeği geçen tüm dava arkadaşlarıma, ilçe başkanlarıma, kadın kollarıma, belediye meclis üyelerime, il genel meclis üyelerime canı gönülden teşekkür ediyorum.

İnşallah bu seçim memleketimize hayırlara vesile olur. Biz milliyetçi hareket partisi olarak önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen bir ideolojiye sahibiz. Milliyetçi hareket partisi 1 Kasım seçimlerinden sonra sancılı günler yaşadı. Yaşadığı günleri Allah’ın izniyle çabucak atlattı, teşkilat toparlandı, dimdik ayakta. O noktadan sonra kurulan bazı partiler oldu, bazı gönül kırgınlıkları oldu. Bize ya da farklı partilere oy vermeyi düşünen arkadaşlarımız kararını vermiş oldukları kararları bir kere daha gözden geçirsinler. Hemşehrilerimiz başka bir partiye gönüllerini nakşetmiş olabilirler, hemşehrilerimiz farklı bir partiye oy vermiş olabilirler. Bizim önceliğimiz Kütahya. Kütahya’nın 25 Haziran sabahı gerçek bayramı yaşaması için, 25 Haziran sabahından itibaren bazı şeylerin değişmesi için Kütahya’da bir değişikliğe ihtiyaç var. Bu seçim iki sistemde gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili seçimi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm teşkilatlarımızın, ülkücü kardeşlerimizin, dava arkadaşlarımızın oyu Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’adır. Milletvekili seçimlerinde ise kendi partimize oy veriyoruz. Bu seçime ittifak dahilinde gidildi.

Türkiye, 15 Temmuz gibi karanlık bir gece yaşadı. Bu karanlık gecenin sonrasında Yenikapı ruhuyla birlikte başlayan bir süreç oluştu. Bir tarafta Cumhur İttifakı diğer tarafta Millet İttifakı. Millet İttifakında birleşen beş benzemezin neye ve kimlere hizmet ettiğini çok iyi görüyoruz. Bugün kimlerle birlikte olduklarını da görüyoruz. Aziz hemşehrilerim, değerli hemşehrilerim almış olduğu kararları bunları göz önüne getirerek bir kez daha sorgulasınlar. İnşallah 24 Haziran seçimleri hayırlara vesile olur.”

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel

“Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemiz için, Kütahya’mız için hayırlı olmasını istiyorum. Yedi ay önce kurulduk, çok kısa zaman içerisinde İYİ Parti olarak seçimlere giriyoruz. İyi çalıştığımıza inanıyorum, halkımızdan da iyi bir tepki aldık. Sandık başına gittiğimiz zaman teveccüh halkımızın. Biz ülkenin durumunu anlattık veya anlatamadık bilmiyorum ama durumu yaşıyorlar. İnsanların şu andaki geçim olarak çok büyük sıkıntıları var. Bu sıkıntıdan kurtulmak için de yeni bir arayış içindeler. İYİ Parti’nin bu arayışın adresi olacağını düşüyorum. Doğru, dürüst ve reel politikalar üretiyoruz. Hiçbir şeyi hayali yapmıyoruz. Meral Akşener’in politikası gereği önce problemleri bilmemiz gerekiyor. Biz halkın dilinde konuşuyoruz, onlar gibi düşünüyoruz. Kütahya’da yaşıyorum, Kütahya’nın nasıl küçüldüğünü ve Kütahya’nın nasıl düzensiz bir yapılaşma olduğunu biliyoruz. Trafik sorunu olmayan Kütahya’mızda birden bire trafik sorunu ortaya çıktı, hastane problemi yoktu birden bire hastane problemi çıktı… Kütahya baştan sona problemler yumağı haline geldi. Kütahya neden bu kadar küçüldü, Kütahya’nın milletvekilleri neden Kütahya’nın üzerinde durmuyorlar? Biz rakip siyasi parti olabiliriz ama bu Kütahya’nın yönetiminde biz de söz sahibi olmak isteriz. Neden gelip bize de sormuyorlar Kütahya için ne yapılabilir diye? Amaç Kütahya’ya hizmet yapmak.

Bu seçim döneminde her türlü hakarete maruz kaldık. Bayraklarımızı çıkarttılar, stantlarda kablolarımızı kestiler. Kütahya’nın milletvekilleri 16 yıldan beri ne yaptılar? Özelleştirme furyası başladı, ne kadar fabrikamız varsa hepsi özelleşti. AK Partili arkadaşlarımız Kütahya için ne yaptık diye düşünmeliler. Biz İYİ Parti olarak halkımızla beraber çalışacağız. Bizim kapımız halkımıza her zaman açık, fikirlerini sunabilirler. Kütahyalı insanların artık yüzleri gülerek dolaşmasını istiyoruz. Emekli, çalışan olup da düşük maaşla geçinmesini istemiyoruz, iş imkanlarının açılmasını istiyoruz. Lütfen oy verirken çok iyi düşünelim, yüzünüzü güneşe dönüp Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapalım, Kütahya’mızdaki milletvekillerinin de arkasında durarak Kütahya’ya hizmet nasıl sağlanırmış, şu ana kadar Kütahya’ya gelen tüm siyasi partilere örnek olacak şekilde çalışalım.”

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …