Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Fazıl Kasap: “Üretken, Huzurlu, Mutlu Bir Kütahya sabahında buluşmak üzere”

Fazıl Kasap: “Üretken, Huzurlu, Mutlu Bir Kütahya sabahında buluşmak üzere”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya 1. Sıra Milletvekili Adayı Doktor Fazıl Kasap 24 Haziran Milletvekili yazılı bir taahhütname yayınlayarak nasıl bir milletvekili olacağını Kütahyalılar ile paylaştı.

 

Kasap, yaptığı açıklamada, “24 Haziran Milletvekili Seçimlerine saatler kaldı. Çocuklarımızın, gençlerimizin yarınları için önemli bir dönüm noktasındayız. Sizler Kütahya’da yaşayan herkes gibi Kütahya’mızın kayıplarını, hak mağduriyetlerini, sorun ve sıkıntılarını biliyorsunuz. Yıllardır vaad edilip yapılmayanları, geciktirilen hizmetleri biliyorsunuz. Bunları tekrar hatırlatmadan yarınlara nasıl bir perspektifte baktığımızı sizlere kısaca anlatmak isterim. Kütahya’da siyaset maalesef olumsuz anlamda ayrışmış olduğundan dolayı, Kütahya temel göstergelerde çevre illerin ve bazı durumlarda da Türkiye ortalamalarının altına düşmüştür. Dışlayıcı ve ayrıştırıcı kurumsal yapılar inşa ederek bir yere varılması mümkün değildir. Kütahya’nın beyin göçü ile nitelikli ara eleman göçünü durduran, teknoloji kullanımını artıran, rekabetçi ve yüksek katma değer üreten bir ekonomiye ihtiyacı vardır. Kütahya’da israf ekonomisi yoksulluğu derinleştirmekten öteye geçememektedir. Büyümeye rüzgar sağlayacak yatırımlar için uygun bir iklim yaratılmamıştır. CHP olarak bizler, emekliden, esnaftan, çiftçiden, üretenden ve tüm yoksullardan yana olan bir gelecek amaçlamaktayız. Rant ekonomisinin yerine, büyüme ve gelir adaleti programını uygulayarak toplumun tüm kesimlerine nefes aldıracağız.

Bir yandan makroekonomik dengeleri gözetecek ve istikrar sağlayacak, diğer yandan da Kütahya’nın ihtiyacı olan kalkınmacı atılımı gerçekleştireceğiz. Bölüşümde adaleti sağlayacağız, mali dengeyi gözeteceğiz, teknoloji yoğun üretime odaklanan ve çağın fırsatlarını kullanan yeni bir ekonomik yapı oluşturacağız. Kütahya’da ticaret hacminin genişletilmesi ve komşu illerle ekonomik gelişme farkının giderilmesini sağlayacağız. İhracatta yüksek ve orta ileri teknoloji yoğunluğuna sahip ürünlerin payının artırılması için ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ’nin etkin yönetimini masaya yatıracağız.

Kültür miraslarımıza ve değerlerimize sahip çıkacağız.

Bu bağlamda, Yeni dönemde hangi partiden olursa olsun milletvekili seçilecek Kütahya sevdalısı millet temsilcileriyle koordineli bir biçimde çalışacağımızı,  Kütahya menfaatine olan her proje, çalışma ve etkinlikte iş birliği içerisinde olacağımızı, Kütahya’nın sosyal, ekonomik, tarım, hizmet ve turizm potansiyelinin harekete geçirilip, kalkınmasının önündeki engelleri kaldıracağımızı,  Kişisel menfaatimiz için değil, Kütahya menfaati için yorulmadan koşacağımızı  Periyodik olarak hemşerilerimize etkinlik karnemizi sunacağımızı taahhüt ederim.

25 Haziran’dan itibaren Üretken, Huzurlu, Mutlu ve Hakkını Alan Bir Kütahya sabahında buluşmak üzere” İfadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …