Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE YENİ UZMANLAR ATANDI

KÜTAHYA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE YENİ UZMANLAR ATANDI

İlimizde nitelikli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, artan uzman hekim sayısı ve yenilenen ilçe poliklinikleri ile ilimize en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kütahya Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezimize  Ortodonti  Uzmanı DT SİMGE BOYAR, Periodontoloji  Uzmanı  DT.BİLGE KARCI ve Ağız Diş ve Çene hastalıkları cerrahisi Uzmanı  DT. HATİCE DÖNMEZ ‘in ataması yapıldı ve hekimler görevlerine başladı.

Zenginleşen kadro sayesinde İlimizde büyük ihtiyaç bulunan bir çok  hizmet Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde verilebilecek ve  artık vatandaşlarımız dişler, çene ve yüzdeki düzensizliklerin tedavisinde (ortodontik tedavi), diş eti hastalıklarının tedavisinde ve cerrahi müdahale gerektiren durumlarda çevre illere gitmek zorunda kalmayacaklar.

Hastaların uzman hekimlere muayene olabilmeleri için öncelikle kurumdaki  herhangi bir diş hekimine MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden internetten veya Alo 182’yi arayarak randevu almaları gerekiyor. Diş hekimlerinin iç sevkle ilgili uzman hekimlere yönlendirmesi sonucunda hastalar uzman hekimler  tarafından tedavi edilebilecekler.

Ayrıca çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı için Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde iki poliklinik pedodonti polikliniği olarak tanımlandı ve hekimlerden  DT.Burak KILAVUZ ve DT. Işıl KARAHASANOĞLU sadece 15 yaş altı çocuklara hizmet veriyorlar.

Bunun yanı sıra halkın diş hekimliği hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak, daha ferah ve konforlu alanlarda hizmet almalarını sağlamak ve memnuniyeti artırmak amacı ile 2009 yılından beri Dainler Aile Sağlığı Merkezi binasında hizmet vermekte olan Gediz Diş Tedavi ve Protez Merkezi, Gediz Devlet Hastanesinin eski binasının yenilenmesi sonrasında buraya taşınarak hizmet vermeye başladı. Halen Simav İlçesi Esenevlerde bulunan  Diş Tedavi ve Protez Merkezinde verilmekte olan ağız ve diş sağlığı hizmetleri ise eski Simav Devlet Hastanesi binasında tadilat ve onarımların yapılması sonrasında burada verilecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …