Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ALİ FAZIL FASAP: “KÜTAHYA BU SEÇİMLE BİRLİKTE DERİN GAFLET UYKUSUNDAN UYANACAK”

ALİ FAZIL FASAP: “KÜTAHYA BU SEÇİMLE BİRLİKTE DERİN GAFLET UYKUSUNDAN UYANACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya 1. Sıra Milletvekili Adayı Doktor Fazıl Kasap ve İl Başkanı Makbul Sarı 24 Haziran seçimleri arifesinde gazetemizi ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.

Kütahya’nın ameliyata girmiş bir hasta gibi olduğunu söyleyen Kasap, “Kütahya uyuşturulmuş, narkoz almış, bilincini kaybetmiş, o sırada uyuşturulurken bütün organları alınmış. Tüm fabrikaları, kamuya ait tüm işletmeleri özelleştirilmiş, işsiz ordusu yaratılmış. Karaciğeri, dalağı alınan Kütahya şu anda ameliyattan sonraki uyanma odasında ama henüz uyanmadı, narkozun etkisi devam ediyor. Bu seçimle birlikte bu derin gaflet uykusundan uyanacaktır. Kaybettiklerini geri almak için biz elimizden geleni yapacağız. Kütahya’nın önünü açacak projelerimiz var. Öncelikle adaleti, hak, hukuku ve demokrasiyi tekrar tesis etmek, tek kişinin yönetiminden Türkiye’yi kurtarmak gerekiyor. Kütahya’yı, Türkiye’yi tek adam yönetiyor. Belediyecilikten anlamayan birileri, yatırımdan, Kütahya’dan bir haber milletvekilleri tarafından Kütahya yıllarca yönetildi. Bunların yerine daha akıllı insanların gelmesi gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

“CUMHURİYET CADDESİ’Nİ BİR GELİNCİK TARLASINA ÇEVİRMEK İÇİN TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Bugün saat 15.00’te gerçekleştirecekleri yürüyüşe tüm Kütahyalıları davet eden Kasap, “Çok güzel günlerin öncesindeyiz. Türkiye yeni bir havaya büründü. Bir bahar esintisi geliyor. Kırımızı kırmızı bayraklar, balonlar tüm Türkiye’yi kuşattı. Mitingler gelincik tarlasından daha da kırmızı. Cumartesi günü saat 15:00’te biz de Kütahya’da Cumhuriyet Caddesi’ni bir gelincik tarlasına çevirmek için tüm halkımızı davet ediyoruz. Bu milletin ittifakı olacaktır. Burada hak, hukuk, adalet ve Türkiye’ye güvence Muharrem İnce sloganları dışında başka bir slogan atılmayacaktır. Bu partisel bir slogan değil, Türkiye’yi birleştirici bir slogan. Gerek Türkiye’deki tüm insanlarımızı gerek Kütahya’daki hemşehrilerimizi ayrımcı hiçbir unsur taşımadan hepsini kucaklamak için yola çıktık ve zafer bizim olacak. Artık vakit ‘Tamam’. Diye konuştu.

 “ADAYLARDAN ÖNCE SEÇMENLERİN DİKKATLE OKUMASI VE ONA GÖRE DAVRANMASI GEREKEN ÖNERİLER”

Bir milletvekili kriterlerine göre, milletvekillerinde olması gereken şartlar 100 sene önce Osmanlı zamanında Defterdar-ı Azam Fahrettin Paşa tarafından yazılmış. Konya Yusuf Ağa Kütüphanesi katalogunda 9521/2′ sayıyla kayıtlı “İslamiyet ve Meşrutiyet” isimli eserden alıntı yaparak milletvekillerine ve halka seslenen Kasap, şu ifadelere yer verdi:

Osmanlı Devletinde Mebus (Milletvekili) Olma Kriterler;

Birincisi: Milletvekili adayı, aday olacağı şehirde uzun süreli oturmuş, yaşamış olmalı, halkın mizacını iyi bilmeli. Bir şehirde oturmamış veya çıkıp gideli uzun zaman olmuş adamların nasıl olduğu bilinemez.

İkincisi: Şehre yarayacak her türlü kanunu ve o şehir halkının saadetini icap edecek şeyleri düşünüp beğenmeye ve bir araya toplamaya muktedir olmalıdır.

Üçüncüsü: Devletin şan ve şerefini düşünmeyecek kadar cahil olmamakla birlikte, sefih, kötü karakterli de olmamalıdır. Çünkü kendi malı kendine teslim edilemeyen sefih bir adama bu gibi vazife verilemez.

Dördüncüsü: Hükümetin kanunsuz ve haksız işlerini yüzüne söyleyebilmek hususunda kimseden korkup çekinmez ve ölmekten bile kaçınmaz, dünya için kimseye müdane, itibar etmez olmalıdır.

Bor karbür fabrikasının Balıkesir’de açılacağı yönünde haberler oldu. Ama bu haberlere Kütahyalı hiçbir AK Partili milletvekili ya da adayları tepki göstermedi. Reis ya da damat ne söylerse o. Türkiye’nin içine getirilmek istenen kaos, sürüklenmek istenen yönetim tarzı bu. Aile saltanatına izin vermek durumundalar ve bizim hakkımızı korun diye Ankara’ya gönderdiğimiz milletvekillerimizin hiçbiri bu konuda sadakat göstermemiş, görevlerini yapmamışlardır.

Beşincisi: Parayı çok sevenlerden, parayı görünce her şeye boyun eğecek kadar zayıf olanlardan olmamalıdır. Yoksa milletin menfaati zayii olmak ihtimali artar ve memleketi açık açık uçuruma sürekler.

Altıncısı: Memuriyetini muhafaza etmek ve başka bir menfaatini korumak için şuna buna ağlamış, kendisine haksızlık edenlere göz kırpmış, kendisi haksızlık etmiş olmamalıdır.

Yedincisi: Rüşvet almış, para ile onun bunun hakkını satmış, mahvetmişlerden de olmamalıdır.

Sekizincisi: Halk içerisinde zulüm, işkence yapmış olarak bilinenlerden olmamalıdır.

Dokuzuncusu: İki sözlü, yani bugün başka yarın başka söyleyen, ikiyüzlü adamlar da milletvekili olamamalıdır. Milletvekili olmadığı gibi Türkiye’de milletvekillerine talimat veren adamlar yalan söylüyor. Milletvekillerinin bir üstündeki adamlar yalan söylüyor. Reis yalan söylüyor. Dün ile bugün aynı değil. Bu kriterlere milletvekilleri değil Cumhurbaşkanı adaylarının bir kısmı da uymuyor.

Onuncusu: Şunun bunun ayıbını arayan, daima iki kişi arasındaki gizli sırları anlamaya çalışan, hiç yoktan tertip üretenler de aday gösterilmemelidir. Onunla aday eden, yaptıklarıyla değil kişisel konumuyla eleştiride bulunan, ayıp arayan insanlar milletvekili ve cumhurbaşkanı olmamalı.

On birincisi: Milletvekilliği bittikten sonra kendini idare edecek bir işi veya zenginliği olmayanlar da aday gösterilmemelidir.  Bu kriterlerin yüzde doksanına biz uyuyoruz.”

Bu habere de bakabilirsiniz

AHMET ERBAŞ KÜTAHYA’NIN SORUNLARINI İLETİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Enerji ve Tabii Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ı …