Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AHMET TAN: “BİZ BU MİLLETİN HİZMETKARIYIZ”

AHMET TAN: “BİZ BU MİLLETİN HİZMETKARIYIZ”

AK Parti Kütahya 1. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Tan, Kanal 43’te Seçime Doğru programına konuk oldu. Tan, 21 Mayıs’tan beri devam eden seçim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Biz bu milletin hizmetkarıyız” Dedi.

24 Haziran’da gerçekleşecek seçimler için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Tan, “Yoğun bir tempoyla çalışmalarımız devam ediyor. En baştan beri söylüyoruz, sıkılmadık el, girmedik gönül bırakmayacağız. İl Teşkilatımız, ilçe Teşkilatımız, bunlarla beraber İl Genel Meclis Üyelerimiz her tarafa ziyaretlerde bulundular, gerekli temasları sağladılar. Güzel bir çalışma yaptık: Son bir hafta kala gidemediğimiz yerlere de gideceğiz. 16 yılın vermiş olduğu bir alışkanlık var. Vatandaşımızdan, halkımızdan kopuk bir siyaset anlayışını bu zamana kadar yürütmediğimiz için ve seçimlerin don dönemlerde sık olmasından dolayı bütün her tarafta biz varız şu anda. Diğer partiler sahada çok fazla yoklar. Biz Teşkilatlarımızla, İl Genel Meclisi Üyelerimizle, milletvekillerimizle, Belediye Başkanlarımızla bütün unsurlarımızla beraber sahadayız. Biz bu anlamda AK Parti Kütahya Teşkilatları olarak bundan da memnuniyet duyuyoruz. Son seçim çalışmalarında teşkilatlarımız bütün köylerde beldelerde ikinci turuna giriyor. İkinci tur ziyaretlerimiz başladı ve bizim haricimizde de başka siyasi parti yok.” Dedi.

SADECE SİYASİ PARTİLERLE İLGİLİ YARIŞIN İÇERİSİNDE DEĞİLİZ

Cumhur İttifakı ile ilgili değerlendirmeden bulunan Tan, “Milliyetçi Hareket Partisi ile kurmuş olduğumuz ittifakın aslında bir anlamı var. Türkiye, belki çok uzun zamandan beri Batı’nın ve emperyalist düşünceye sahip bu ülkelerin belirli bir hegemonyasının altında olduğunu artık inkar etmiyoruz. Onların uzun zamandan beri Türkiye’nin üzerinde oynadıkları bütün oyunları şu son 8-10 sene içerisinde bir bir boşa çıkaracak hamleler içerisinde oldu AK Parti hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız. Bundan dolayı Batı’nın bir rahatsızlığı var. Batı’nın rahatsızlığı özellikle son dönemde 5-6 yıldan beri, Gezi olaylarından sonraki süreçte ciddi anlamda artmış vaziyette ve bu gerekçeyle artık bir istiklal, istikbal mücadelesinin eş anlamlısı yürütülür hale geldi. Bugün biz Cumhur İttifakının içerisinde bunları değerlendirirken Milliyetçi Hareket Partisi ile, Büyük Birlik Partisi ile beraber hareket ediyoruz. Artık fotoğrafın tamamına bakıp, milli mutabakat cephesi anlamında bir cephenin kurulduğunun farkındalar. Artık Türkiye’de biz sadece siyasi partilerle ilgili yarışın içerisinde değiliz. 24 Haziran’daki seçimler bizim Avrupa ile Amerika ile İsrail ile bütün mazlum coğrafyayı bugüne kadar kan ve gözyaşı içerisinde boğan anlayışla bir mücadelemiz var.

ONLAR RAHATSIZ OLACAKLAR, BİZ TÜRKİYE’YE HİZMET İÇİN PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

Gezi olaylarında bize geziciler üçüncü hava limanını durdurursanız, Marmaray’ı durdurursanız, Kanal İstanbul’u durdurursanız biz bu eylemlerimizden vazgeçeriz demişlerdi. Kimdi bu geziciler? Belki başlangıçta çok masum amaçlarla oraya gelen gençler böyle bir hareket başlattılar ama birkaç gün içerisinde işin ringi değişti. Ortaya çok uç örgütlerin girdiğini gördük. Ondan sonra bu ifadeler basında yer almaya başladı. Şu anda bakıyoruz, Almanya Fransa, İngiltere, Hollanda, Amerika üçüncü hava limanından, Kanal İstanbul’dan rahatsız. Türkiye’nin gelişmesinden bundan rahatsız olabilirler hiç yadırgamıyoruz, onlar rahatsız olacaklar biz Türkiye’ye hizmet için bu projelerimize devam edeceğiz.

Bizim yadırgadığımız şu; bugün Cumhurbaşkanı adaylığına soyunmuş siyasi partilerin genel başkanları ve adayları, birisi hızlı trenden rahatsızlığını ifade ediyor, diğeri üçüncü hava limanından rahatsızlığını dile getiriyor, birisi Kanal İstanbul’dan rahatsızlığını ifade ediyor. İşte biz buraya anlam veremiyoruz. Bu yatırımların durdurulması lazım geldiğini gerekçeleriyle izah etseler vatandaşımız da biz de anlamaya çalışırız. 2012-2013 senesinde gezicilerin kulağına kim bunları üflediyse aynı ifadeleri, aynı cümleleri bugün Cumhurbaşkanı adaylarına söyleyenler de aynı kişiler. Türkiye; devletiyle, milletiyle, kökleriyle güçlü bir ülke. Artık bu özgüvenimizin oluştuğu bir dönem yaşıyoruz. Birileri de bundan rahatsız.” Dedi.

BİZ BU MİLLETİN HİZMETKARIYIZ

Ahmet Tan, 24 Haziran’daki seçimlerde yüzde 51’in çok daha üzerinde bir oy oranıyla ilk turda ipi göğüsleyeceklerini söyleyerek, “Bu zamana kadar Türkiye’yi idare eden bir anlayışta sıkıntımız olmadı. Milletin arzusu, isteği, halkımızın talepleri ne ise ona göre siyaset anlayışı yürütmeye çalıştık. Bu, yerelde de, genelde de böyle oldu. Biz sahada geziyoruz bir tek biz varız derken şunu ifade etmem gerekiyor. Muhalefet için sahada gezmek çok kolay, çok rahat eleştirirsiniz. 16 senedir sahalarda biz varız. Vatandaşımızdan kopup bir siyaset izlemiyoruz. Halkımızdan kopmadık, kopmayacağız da. Biz onlar için siyaset yapıyoruz. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Bize eksiklerimiz de, yanlışlarımızı da bildirecekler. Biz bunlardan gocunmuyoruz, ders alıp rotamızı ona göre şekillendiriyoruz.

Kütahya, sanatsal yapısıyla ekonomik yapısını bir arada tutabilen nadir illerden bir tanesi. Böyle bir ilin içerisinde işsizlik oranlarının çok az olduğu, hayat standartlarının yüksek olduğu bir ilde yaşıyoruz. Kütahya’da hava alanı yapıldı, şehir hastanesinin temeli yükseliyor, hızlı trenle alakalı Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da İstanbul Antalya hattının Kütahya üzerinden geçtiğini ifade ettiler, doğal gaz 2008’li yıllarda AK Parti döneminde geldi Kütahya’ya, yollarla ilgili sıkıntılarımızı aştık, aşıyoruz. İkinci Üniversite’ye kavuşmamız, spor salonları, sağlık ocakları… Bunların hepsini Kütahya adına yapıyoruz. 15 seneden beri siyasilerin Kütahya’nın önünü açma, büyütme anlamındaki çalışmaları var. 2002 senesinden beri Kütahya’daki bütün siyasi argümanların, bir çalışmanın eseri. Gündüz halkımızla bir araya geliyoruz ama işin perde arkasında Kütahya’da neler yapabiliriz, Kütahya’nın önünü nasıl açabiliriz, hangi tür yatırımlara ihtiyacımız var diye düşünüyoruz. 2015 seçimlerinden sonra Ankara’ya dört milletvekili ile gittik. Bizim öznemiz Kütahya.  Muhaliflerimiz bize haksız eleştirilerde bulunuyorlar ama biz vicdanen rahatız. Biz gittiğimiz her yere dört imzalı gittik, ne talep ettiysek dördümüz beraber gittik. Bir işin cezası varsa ödülü de olmalı. Bizim birlikteliğimizin beraber çalışmamızın ödülünü Kütahya halkı 24 Haziran’da verir. Bugüne kadar Kütahya anlamında talep ettiğimiz ve koparamadığımız çok fazla şeyin olduğunu düşünmüyorum. Biz çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz, öznemiz Kütahya.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …