Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimler için Kütahya milletvekili adayları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. CHP 3.Sıra Milletvekili adayı Zeliha Aksaz Şahbaz, geçtiğimiz günlerde Tavşanlı ilçesi ve Tunçbilek beldesinde esnafları ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili sosyal medyada açıklamada yapan Şahbaz, “Tavşanlı ve Tunçbilek’te çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Tunçbilek, termik santralin külünde boğuluyor. Halkımız özelleştirme sonrası yetkili firmanın filtreleri çalıştırmadığını iddia ediyorlar. Beldede nefes alınmaz durumda. Yerler kömür tozu içinde. Herkesin şikayeti aynı. Termik Santralin külü ve bu nedenle KOAH ve kanser ölümlerinin çok yaygın olması. Bunun nedeni hava kirliliği yapan termik santrallerin filtre kullanma zorunluluğunu 2019 yılına erteleyen AKP iktidarı. Yapılan başvurular bu gerekçeyle reddediliyor. AKP gidecek, Tunçbilek, Seyitömer, Kütahya rahat bir nefes alacak.” İfadelerine yer verdi.

Şahbaz, Tavşanlı CHP İlçe Örgütünü de ziyaret ederek, “Tavşanlı İlçe örgütümüze Muharrem İnce mitingi sonrası uğradıkları saldırı nedeniyle geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Kaybedeceğini anlayan iktidar çevreleri ve tetikçilerinin saldırılarını kınıyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

Bu habere de bakabilirsiniz

KAR YAĞDI KAN DURDU… KIZILAY: ACİL BAĞIŞ BEKLİYOR

Soğuk havalar ve kar yağışları Türk Kızılayı’nın kan stoklarını olumsuz etkiledi. Kızılay Genel Başkanı Dr. …