Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ÖMER KAHVECİ: ‘’KAMU ÇALIŞANLARINA MÜJDELİ HABER BEKLİYORUZ’’

ÖMER KAHVECİ: ‘’KAMU ÇALIŞANLARINA MÜJDELİ HABER BEKLİYORUZ’’

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Kamu Sen’in Kütahya il temsilciliğini ziyaret etti. Ziyaret de Basın mensuplarına gündemi değerlendiren Kahveci önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci:”(Memurlara özellikle polisler, hemşireler, öğretmenlere 3600 ek gösterge vaadi) Biz bunu olumlu karşılıyoruz ama bunu seçimlerde vaat olmaktan çıkarılıp gecikmiş bir hak olarak değerlendirilerek bayramdan önce kamu çalışanlarına bir müjdeli haber verilsin istiyoruz”

Kamu-sen Önder Kahveci yaptığı açıklamada; ‘’Kütahya geçmişte bugüne kadar sendikada önemli bir şehirle bütün şube başkanlarımız, teşkilatlarımız ellerinden gelen gayreti sarf ettiler. Bütün zorluklara rağmen Türkiye kamu sen 400 bin üyesini muhafaza etti. Hedefe hemen hemen yaklaşıyor. Ülkemizde 24 haziran seçimi itibariyle bir seçim olacak siyasi partiler seçim beyannamelerini kamu oyuyla paylaşıyorlar. Özellikle iktidar partisinin paylaşmış olduğu birkaç konu var. Yıllardır Türkiye kamu-sen olarak ta gündeme getirdiğimiz toplu sözleşme masalarında müzakere edilmesi anlamında üzerinde yoğun çalıştığımız kamu çalışanlarına ek göstergelerin yeniden düzenlenmesiyle ilgili bir açıklaması olmuştur. Özellikle 4 meslek grubu için imamlar, polisler, öğretmenler ve hemşirelere 3.600 TL ek gösterge verileceğini açıklanmıştır. Şuan kamu da 3 milyona yakın kamu çalışanı var içerisinden belli bir kısmı ek göstergelerinden faydalanamıyor. Bizim geçmişte şöyle bir talebimiz vardı. Ek gösterge alan arkadaşlarımıza da 800 puan ilave edilerek kademeli kapsamlı daha adil adaletli bir ek gösterge düzenlemesi yapılsın diye istenmişti. Ama bunu seçimlerden önce vaat olmaktan çıkarıp gecikmiş bir hak olarak değerlendirilerek bu hafta kamu çalışanlarına bir müjdeli haber verilsin istiyoruz. 3 milyon kamu çalışanına bu hakkı rahatlıkla verilebilir. Diğer bir konu ise; 12 milyon emeklimize bayram ikramiyesi verildi. Bizim toplu sözleşme metinlerimizin içinde bir konu hem aktif olarak kamu çalışanlarına hem de emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi noktasında ki bizim talebimiz 1.000 TL daha fazla askeri ücret kadar olması. Kamu çalışanlarına da bayram ikramiyesi verilmesini istiyoruz. Şuanda kamu da bayram ikramiyesi almayan bir fiil memurlar kaldı. Bu adaletsizliği ortadan kaldırmak istiyoruz. Türkiye kamu-sen bu ıstan politikaları yeniden gözden geçirilmesi gerektiği noktasında kararlılığını defalarca kamuoyuyla paylaştı. Bir kez daha buradan ifade ediyorum. Biz sözleşmeli çalışmayı doğru bulmuyoruz. Türkiye kamu-senin Sözleşmeli çalışması kırmızı çizgisidir. Çünkü geleceğe güvenle bakmayan kamu görevlisinin ne kadar verimli olacağına işin ve ne kadar sahipleneceğini düşünmek gerekir. Yıllar itibariyle yapılan uygulamalar gördük ki sözleşmeli çalışma bizim kamu düzenimize bir katkı sağlamamıştır. İslam politikasını tekleştireceğiz. 4A 4B 4C gibi farklı ıslan politikalarını çıkaracağız. Tek politika olan personel rejimini personelimize kazandıracağız. Devletin devamlılığı açısından da buna ihtiyaç var. Sonuç  olarak bu ıslan politikalarını biz Türkiye kamu-sen olarak çok doğru bulmuyoruz. ‘’ diye kendini ifade etti.

Kamu-Sen il temsilcisi Kadir Bayram da ziyaretlerinden dolayı Kahveci’ye teşekkür ettiğini ifade etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …