Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Milletvekili Gazel:” Karbür tesisinin büyüğü Kütahya’da yapılacak”

Milletvekili Gazel:” Karbür tesisinin büyüğü Kütahya’da yapılacak”

Ak Parti Kütahya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili adayı İshak Gazel Gazeteciler Cemiyeti Konağın da gazetecilerle bir araya geldi. Türkiye’de ki seçim atmosferini ve Kütahya’daki seçim çalışmalarının değerlendirildiği sohbette Milletvekili adayı Gazel “hem Kütahya’mız adına hem de ülkemiz adına güzel bir netice çıkacak” dedi.

Ak Parti Kütahya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili adayı İshak Gazel Gazeteciler Cemiyeti Konağın da gazetecilerle bir araya geldi. Gazel yaptığı açıklamalarda yerel basının desteklenmesi gerektiğine vurgu yaparak bugüne kadar yapmış olduğunuz özverili çalışmalar adına hepinize teşekkür ederim dedi. Ak Parti Kütahya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili adayı İshak Gazel “Öncelikle ben Gazeteciler Cemiyetinin Kütahya Şubesinin bütün üyelerine teşekkür ediyorum yerel basın bizim önem vermemiz gereken bir kurum çünkü sizler Kütahya’nın hangi alanlarda hangi hizmetlerin yapılması gerektiği noktasında ön ayak oluyorsunuz vatandaşın çektiği sıkıntıları iletmede aracı olma pozisyonunu üstleniyorsunuz. Üç senedir ben Milletvekilliği görevini ifa ettiğimde bunu gerçekten müşaade ettim ve çok faydalı geri dönüşlerde aldığımız kanaatindeyim dolayısıyla bu anlamda yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

“Bor Karbür tesislerinin Balıkesir’de yapılmasıyla alakalı Sayın Bakanımızın açıklaması olmuştu. Tatbikî bu aşama aşama gerçekleşecek bir yatırımdır. Bu yatırımın temel amacı Bor’un daha üst düzeyde kullanılmasıyla alakalalı çok stratejik bir madendir. Bununla alakalı yapılacak çalışmaları ifade ediyordu. Balıkesir’de de büyük oranda bir Bor madeni var ama daha büyük oranda ise Kütahya’da çıkıyor. Bu konuyla alakalı da zaten geçmişte de bakanlığımız nezdinde yapılan çalışmaları bizde takip ediyorduk. Hem Balıkesir’de hem de Kütahya’da kurulacak tesislerle bugünde bakanımız açıkladı. Balıkesir’de kurulacak tesissilerin daha büyüğü inşallah Kütahya’da kurulacak. Çünkü Kütahya Bor demek hatta dünya üzerindeki bor rezervlerinin çok büyük bir kısmı Kütahya da bulunmakta dolayısıyla sayın bakanımızın Kütahya’ya bir müjdesi var. Bugün açıkladı. Bunu muhalefet partilerin bir seçim malzemesi olarak kullanmasını da ben yadırgıyorum. Çünkü bunlar sanki Kütahya’ya yapılmayan bir şeyden sevinç duyacak oy devşirmeye çalışacak bir yapıya sahip dedi. Sayın bakanımızda Kütahya’da Bor Karbür fabrikasının kurulacağı müjdesini bizlere vermiş oldu.”

YEREL BASINI DESTEKLEMEMİZ GEREKİR

Ak Parti Kütahya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili adayı İshak Gazel “Yerel basını bu anlamda desteklememiz gerekir. Tabi hiçbir ayrım gözetmeden bu desteği mutlaka ve mutlaka sağlamamız gerekir. Bundan sonraki çalışmalarda Kütahya için yapılacak çalışmalarda sizlere de başarılar diliyorum” dedi.

İTTİFAKIN TEMELİ 15 TEMMUZ’DA ATILDI

Ak Parti Kütahya Milletvekili Gazel “Tabi yeni bir seçim sürecindeyiz. Türkiye’mizin içinde bulunduğu durum genel merkezimiz tarafından bize yeniden adaylık görevi tevdi edildi. Bu yönde bizde çalışmalarımıza başladık. Şu an da Ak Partimiz için gerçekten çok Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için Kütahya’mız da büyük bir teveccüh olduğunu görmekteyiz. Gittiğimiz her yerde sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Partimizin güzelliklerle karşılandığını müşayede etmekteyiz. Allah nasip ederse büyük zorluklar neticesinde birde ittifakımız oldu. 15 Temmuz’da hain Fetullahçı terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimi neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizi meydanlara davet ediyorum.  Hava alanlarına davet ediyorum dediğinden dakikalar içerisinde milletimiz sayın Cumhurbaşkanımıza destek olmak için meydanları doldurdu. Hepimiz o gün oralarda şahidiz hem siz bir görev bilinci olarak ve şahsi olarak oralarda bulundunuz hem de bu görevinizin yanında bulunduğunuz ortamı haberleştirmek adına da çalışmalar yaptınız. Her birinizi teker teker takip ettik o süreç içerisinde tabi orada Milliyetçi Hareket Partisinin lideri sayın Bahçeli’de hükümetimizin arkasındayız ve hain darbe girişimini karşısındayız diye bir demeçte bulunmuştu. Hemen darbe girişiminin bastırıldığı ilk dakikalarında ve orada bir ittifakın temeli adeta atılmıştı” dedi.

KÜTAHYA’DA CUMHUR İTTİFAKI 5-0 NETİCE ALACAK

Ak Parti Kütahya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili adayı İshak Gazel “Bu ittifak geçtiğimiz süreç içerisinde de 16 Nisan referandumuyla 1960 darbesiyle Türkiye’de oluşturulan vesayetçi anayasal düzenin 15 Temmuz’da fiilen ortadan kalkması ve 16 Nisan da Ak Parti’nin ve MHP’nin yapmış olduğu çalışma sonucunda hukuken ortadan kalkmasıyla da neticelendi. Yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde gerçekleşecek ilk seçime Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. Ben şuna Kani’yim Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Cumhur İttifakı 5-0 buradan bir netice alacak Ak Partimizde bu seçimin neticenin en büyüğünü inşallah bu seçimlerde alacak ve Cumhurbaşkanımızda Kütahya tarihinde ki, en yüksek oy oranıyla ve Türkiye genelindeki en yüksek oy oranıyla tekrar Cumhurbaşkanlığına seçilecek. Bu süreç gerçekten önemli çünkü yeni bir sisteme adım atıyoruz. Türkiye’nin prangalarının ortadan kaldırıldığı bir sistemi inşallah hep beraber inşa edeceğiz. Yeni Türkiye’yi bu vesile ile büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz hep beraber” dedi.

HEM KÜTAHYA’MIZ ADINA HEM DE ÜLKEMİZ ADINA GÜZEL BİR NETİCE ÇIKACAK

  1. Dönem Milletvekili adayı İshak Gazel “27. Dönem Milletvekilliği de Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın devam etmesi de bu anlamda gerçekten önemli sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında tavır alan uluslararası emperyal güçlerin ve onların içerdeki temsilcilerin tavırlarını hep beraber görüyoruz ama başaramayacaklarına da bu ülkemizin şahlanışını bu ülkemizin Türkiye’nin yükselişini de engelleyemeyeceklerine de hep beraber inanıyoruz ve güveniyoruz. Türkiye Orta Doğudur, Türkiye Balkanlardır, Türkiye Kafkaslardır, Türkiye Afrika’dır, Türkiye Orta Asya’dır, Türkiye Dünya’nın neresinde bir mazlum varsa, o mazlumların umudu olan bir ülkedir. Bu millet hiçbir zaman yanlış yapmadı. Bizlerde milletin hakimiyetine güvenen insanlarız. Sandıktan da hem Kütahya’mız adına hem de ülkemiz adına güzel bir netice çıkacak. Bu neticeyi de hep birlikte 24 akşamı Ak Partimizde ve Türkiye’nin 81 vilayetinde ve nerede bir mazlum ülkesi varsa orada kutlayacağız.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …