Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

KÜTAHYA BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerifi artık acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Cuma günü de Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Mübarek Ramazan Bayramı için ise Kütahya Belediyesi hazırlıklarını tamamlamış durumda.

Tamamlanan hazırlıklarla ilgili gazetemize bilgiler veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu:” Önümüzdeki Cuma günü İnşallah hep birlikte Ramazan bayramını kutlayacağız. Ramazan Bayramı’nda biz belediye olarak öncelikle tüm şehirle ilgili düzenlemeler, Zabıtamızın, park bahçelerimizin, Fen İşlerimizin çalışmaları neticesinde hiçbir sıkıntı olmadan bu bayramı da halkımızla beraber güzellikler içinde kutlamayı hedefliyoruz. Bayramlaşma süresi boyunca öncelikle halkımızla bayramlaşacağız arkasından huzurevinde olan yaşlılarımızla ve diğer çocuklarımızla bir araya geleceğiz, onlarla bayramlaşacağız. Arefe günü mezarlık ziyaretlerimiz var. Mezarlık ziyaretlerimizde de halkımızın yoğun ilgisi var. Burada mezarlıklara gelen tüm halkımıza da mezarlıklara çiçek dikme konusunda çiçek dağıtıyoruz. İnşallah mezarlıklarımızın üzerinde çiçekler açacak, güzellikler olacak. Bunu da bu yıl başlatıyoruz, tüm halkımıza mezarlıklarda çiçek dağıtmış olacağız. İnşallah Ramazan ayının, bayramın öncelikle ilimize, ülkemize ve İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini, savaşların son bulmasını, barışın gelmesini, birlik ve beraberliğin oluşmasını temenni ediyorum. Herkesin bayramını şimdiden kutluyorum.” Açıklamalarında bulundu.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …