Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İYİ Parti’nin ‘Anlat Hemşehrim Dertleşelim’ Otobüsü Kütahya’da

İYİ Parti’nin ‘Anlat Hemşehrim Dertleşelim’ Otobüsü Kütahya’da

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan ‘Anlat Hemşerim Dertleşelim’ isimli proje kapsamında Türkiye’yi dolaşan otobüsün bu kez durağı Kütahya oldu.

Zafer Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Milletvekili 1. Sıra adayı Nihat KULA, 5. Sıra milletvekili adayı Aynur SEZER, Yİ Parti İl Başkanı Nurhan SUNAL ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl başkanı SUNEL, “‘Hemşerim dertleşelim otobüsü Kütahya’mızda amacı Kütahya’mızın sorunlarını, problemlerini anket şeklinde yazarak bunu bir araya getirip Genel Merkezimize değerlendirmeye tutulmasıdır. Ortak olan sorunlarımızın hepsi bir araya getirilip iktidarımız döneminde bunların çözümü konusunda yardımcı olunacaktır. Sizlerin ve halkımızın bu anket çalışmasına ve sorunlarımızla ilgili görüşlerine kesinlikle arabamıza, otobüsümüze ve ilgili arkadaşlara yansıtmanızı istiyorum. Biz İY Parti olarak, Kütahya il teşkilatı olarak hedefimiz belli; önce Türkiye, daha sonra Kütahya. Biz Kütahya’da olduğumuza göre bir sorun yumağı haline gelen Kütahya’mızın bu sorunlarını tek tek, halkımızın gözü önünde çözmek bizim birinci vazifemiz. Bu çözüm noktasında hem halkımızla hem Genel Merkezimizle beraber olacağız. Türkiye topyekûn sorunları çözmek için beraberce uğraşacağız Bu bir seferberlik ilanıdır. Bu bir iktidar yürüyüşüdür. Bizim ne kadar samimi olduğumuz, ne kadar ciddi olduğumuz, olaylara yaklaşımımızdan bellidir. Bizler vaat yerine iş yapmayı, 16yıllık AKP hükümetinin sanki 16 yıl onlar hiç bu hükümette yer almamışlar, önümüzdeki seçim dönemi yapacaklarını açıklamaları gibi saçma sapan bir işin içinde değiliz. Biz iktidar olacağız ve iktidar ve iktidar olduğumuz aman da yapacağımız işleri tek tek halkımızla paylaşacağız. Amacımız Kütahya, Kütahya’nın güzelliği, Kütahya’nın insanları. İşsizliğe, turizm sektörünü hareketlendirmeye, insanların huzuruna, en önemli olan da şu anda seçimlere gidiyoruz, tek adam rejimine ve demokrasi yürüyüşümüze devam edeceğiz, tek adam rejimine karşı çıkacağız. Biz İYİ Parti olarak ve siz Kütahyalılar olarak bunun devamlı karşısında olacağız. Kütahya halkımıza şunu söylüyorum; gelin, dertlerimizi beraber anlatalım, çözümleri beraber bulalım, hep birlikte çalışalım.” dedi.

‘Anlat Hemşehrim Dertleşelim’ Otobüsü Projesi hakkında bilgi veren İYİ Parti kurucu üye ve 1. Sıra milletvekili adayı Nihat ÇAKIR ise, “İYİ Parti, Türkiye’de ki cesur insanların bir araya gelerek toplumun tüm kesimini kucaklayan bir siyasi harekettir. 16 yıldır iktidarın baskı ve korku rejimiyle yönettiği ülkemizde maalesef ki insanlarımız fikirlerini söyleyemez ve konuşamaz hale gelmiştir. Toplumun korkmadan konuşabilen kesimi ise hain, provokatör ve hatta gayri milli olarak ilan edilmektedir. Bizler bu durum karşısın da sizlerle dertleşebilmek ve sorunlarınızı dinleyip onlara çözüm üretebilmek için bugün burada sizlerle birlikteyiz. Hedefimiz susan Türkiye’yi konuşturmaktır” dedi.

Programda konuşan İYİ Parti 5. Sıra Milletvekili Adayı Aynur Sezer:” Bugün burada toplanmamızın nedeni, sizin dertlerini dinlemek, dertlerinizi dinlemekten ziyade bu dertler çözüm üretmek. İYİ Parti’nin en birinci yola çıkış amacı da budur zaten. Bütün ortak dertlerimize çözüm üretmek, ağlayan annelerin gözyaşını dindirmek, üşüyen çocukları ısıtmak için yola çıktık. Bir anne şefkatinin bakış açısı, bütün partiye, partinin bütün programına yansımış durumda. Anadolu uzun yüzyıllar boyunca çok acı yaşamış bir toprak bütünü, Kütahya’da bunlardan bir tanesi. Devletine hep bağlı, isyanı sevmeyen, söylenen sözlere itaat eden ama hep sağduyulu, hep mülayim insanlar. İYİ Parti olarak biz halkın sessizliğine ses olmak için yola çıktığımız için, Kütahya’nın sessizliği, Kütahya’nın mülayimliği bizi geride koymayacak. Nasıl olsa bunlar hesap sormuyorlar, nasıl olsa bir şey söylemiyorlar diye düşünmeyeceğiz. Bütün haklarınızı, değerlerinizi geri almak için çaba göstereceğiz. Gelin bu yardım ekonomisi, ulufe ekonomisini hep beraber çalışarak bitirelim, sosyal devlet olmak demek, insanların zaaflarından oy karşılığı yararlanmak değildir. Biz söz veriyoruz, ihtiyacı olan herkesin ihtiyacını göreceğiz. Yardıma ihtiyacı olan, desteğe ihtiyacı olan herkese destek vermeye devam edeceğiz. Ama bizim desteklerimizin sadece şöyle bir şartı var; gelin, hep beraber çalışalım. Siz de elinizi uzatın, eğitime, üretmeye, adalet arayışımıza. Korkmayın, cesaretimize siz de ortak olun, hep beraber yüzümüzü güneşe dönelim.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …