Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA’DA ‘19 MAYIS’ COŞKUYLA KUTLANDI

KÜTAHYA’DA ‘19 MAYIS’ COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kütahya’da ilk tören Zafer Meydanı’nda yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende bir konuşma yapan Sadık Ölçen, ” 19 Mayıs milli mücadelenin başlangıcı Türkiye cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gün esaret zincirlerinin kırma kararının ilk kıvılcımı. Tarih boyunca esareti yaşamamış bir milletin, baş eğmemiş bir kurtuluş iradesinin onurunu ve hayat hakkını savunmak için yollara düşülmüştür. Teslimiyeti düşkünlüğü, kaybetmeyi, püskürtmek için harekete geçilmiştir. Bu büyük mücadele sonunda istiklal savaşı kazanılmış yepyeni bir Cumhuriyet Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur’’ dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Dumlupınar Spor Salonu’nda devam etti.

Buradaki törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu,  Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Baro Başkanı Ahmet Atam, Vali Yardımcıları Sedat Oktar ile Aytaç Akgül, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, “19 Mayıs Milli Mücadelenin başladığı gündür. Esaret zincirlerinin kırma kararlılığının, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, 99 yıldır Türk gençliğinin şeref ve gururla kutladığı, sevincini ve coşkusunu birlikte yaşadığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ımızı yürekten kutluyorum” dedi.

2018 yılında Ulusal ve Uluslararası Müsabakalarda ferdi ve takım olarak dereceye giren sporcular  Selin Çadır, Kalkan Çan, Hacer Yılmaz, İbrahim Subaşı, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 19 Mayıs Ortaokulu ,Sirören Ortaokulu’nun ödüllerini Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir verdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlenen Atatürk’ü Anma Gençlik Koşusu’nda dereceye giren sporcular Memnune Birçek,   Mustafa dönmez, Aynur Altan, Mustafa Eren Çamurdan Ödüllerini Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu verdi. Melike Kurt, Deniz Eren Yüce, Hatice Bakır, Yahya Ağaç ödülleri ise Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan verdi.

Kutlamalarda Kütahya Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları, Kütahya Evliya Çelebi Mehter Takımı ile sporcular çeşitli gösteriler sundu.

Bu habere de bakabilirsiniz

İYİLİK İYİLİĞİ DOĞURDU

Kanseri kitap yazarak yenen ve umudunu asla kaybetmeyen Kütahyalı genç kızın kitabı “Papatyadan Prenses” çıktı. …