Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ALİ ÇETİNBAŞ “BU BİR BAŞARI HİKAYESİDİR”

ALİ ÇETİNBAŞ “BU BİR BAŞARI HİKAYESİDİR”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, İl Başkan Yardımcıları Remzi Günay ve Nurettin Kaplan, gazetemizin 63. Kuruluş yıldönümü sebebiyle ziyarette bulundu.

Ekspres Gazetesi’nin 63. Yılının kutlandığını duyunca heyecanlandığını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, bunun bir başarı hikayesi olduğunu belirtti. Çetinbaş, “63 yaşına giren bir insan gibi düşündüğümüzde en olgun çağında, ticaret hayatına baktığımızda ise en erdemli, en karar verici yaşa geldiğini gördüğümüz Ekspres Gazetesi’nin 63. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. İçimde çok güzel duygular oluyor. 63 sene bir işe sebat etmek, 63 sene aynı işi yapmak, 63 yıl boyunca karşılaştığınız birçok badireyle, karşılaştığınız birçok zorlukla mücadele etmek, bunun yanında da sebat etmek, sabretmek ve azimle, aynı kararlılıkla işe devam etmek bir başarı hikâyesidir. Bazı insanlar veya kurumlar bir işe talip olduklarında onun başarı hikayesi neymiş gibi sözler duyarız. Gazetenin nerden nereye geldiği, hangi şartlarda çalıştığı elbette ki sorgulanabilir şeyler ama en önemlisi ayakta kalmasıdır. Ekspres Gazetesi darbeler görmüş bir gazete. 63 yaşını konuştuğumuza göre 1960 ihtilalini ve 1980’i görüyor. Bizim zamanımızda yaşanan her şey; koalisyonlar, çıkmazlar, halk ve devlet arasındaki büyük uçurumlar, ayrılıklar bunların her biri yaşanmış. Bundan sonraki yayın hayatında da başarılar diliyorum. Ekspres’in böyle 63. Yılını kutladığımızı duyunca heyecanlanıyorum, çünkü ben kıymetli buluyorum. Esasen yerel basını da kıymetli buluyorum. Hem ekspres hem de diğer yayın hayatındaki gazeteci kardeşlerimizin tamamını kıymetli buluyorum. Onlarla konuşmaktan, onlarla sohbet etmekten de her daim keyif alıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Çetinbaş, sözlerinin devamında Ramazan ayının ayrı bir bereketi  olduğunu belirterek, “Şehirlerde bir samimiyet iklimi yayılır. Kütahya’mız ramazanın layıkıyla yaşandığı bazı Anadolu şehirlerinden bir tanesi. Ramazan-ı şerifiniz de hayırlı olsun.” Dedi.

“BU İTTİFAK, BEŞ BENZEMEZ İTTİFAKI”

24 Haziran’da yapılacak seçimler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Çetinbaş, “Önümüzde iki seçim var. Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi. Kütahya, ilim, irfan, medeniyet, tarih kentidir. Cumhuriyet dönemi boyunca hep Anadolu’dan çıkan kahramanlara bağrını açmış ve sahip çıkmış. Aydın’da geçit vermedikleri Menderes’i Kütahya Mebusu yaparak meclise göndermiş. Yine yakalandığı ve o hain darbe girişimi sonucunda darağacına çekilmeden önce de Kütahya’da yakalanıyor. Kütahya, Menderes’e sahip çıkmış. Sonra merhum Özal
‘a, Malatyalı olmasına rağmen bizim gibi düşünüyor, bizim gibi konuşuyor, bizim gibi hikayeler anlatıyor, bizi ancak böyle bir adam yönetir diye bağrına basmış. Kimlere sahip çıkmışız diye baktığımızda hep aynı insanlara sahip çıkmışız. AK Parti kurulduğu günden beri de aziz Kütahyalı hemşerilerimiz eksikliklerini görse, bazen yerel siyasetçilerin yanlışlarını görse, bazen milletvekillerinin hatalarını görse, bazen belediye başkanlarının hatalarını görse, bazen il başkanını sevmese, beğenmese, “Mesele bu adamlar değil ki, istikameti düzgün olan adamın peşinden ayrılınmaz” deyip “Evet” mührünü AK Parti logosunun altına basıyor. 24 Haziran seçimlerinde de böyle olacak. Bizler elimizden geldiğince hemşerilerimizi dinlemeye, onların dertleriyle hemhal olmaya çalışacağız. Seçim kampanyamızı yürüteceğiz ama inanıyorum ki, bundan sonra artık Anadolu insanının kendi coğrafyasında söz sahibi olmasının kesinleşeceği bu yeni dönemde ikinci durağa kalmadan Cumhurbaşkanımızı Cumhur ittifakıyla birlikte seçmiş olacağız.

“BİR ALGI OPERASYONU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Milletvekili genel seçiminde her kim Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti’ye oy verdi, biz yine o oyları alacağımıza inanıyorum. Bir algı operasyonu olduğunu düşünüyorum. “Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza oy veririz fakat AK Parti’ye vermeyiz”in artık bir karşılığı kalmayacak. Bir ittifak kurduk, ittifakımızın öznesi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni tercih eden kıymetli hemşerilerimiz onlara, AK Parti’yi tercih eden kıymetli hemşerilerimiz de bize oy verecek. Karşısında da kendi tabirleriyle millet ittifakı var. Önce ittifaklar milletvekili seçimlerini alacak ve burada ittifak içerisindeki büyük parti şanslı partidir. Kütahya’da baktığımızda Cumhuriyet Halk Partisi, İ. P., Saadet Partisi ve Demokrat Parti’yi görüyoruz. Bunların geçmişte alış oldukları oyları kıyasladığımızda her birinin ayrı ayrı herhangi bir ittifaka girmeden milletvekili çıkarma şansının olmadığını görüyoruz. Büyük olan bölünür. Yani en büyük partinin beşte biri kadar almalısınız ki bir şansınız olsun.

“SAKIN HATA ETMEYİN”

İttifak işine girince Cumhuriyet Halk Partisi’ni buradan uyarıyorum. “Ey Saadet Partili kardeşlerim, Ey Demokrat Partili kardeşlerim, Ey Milliyetçi Hareketçi Partisine belirli sebeplerle kızmış kendisini Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu Siyasi Parti’de ifade etmeye çalışan kardeşlerim, unutmayın, sakın hata etmeyin, verdiğiniz her oy Cumhuriyet Halk Partisi’nin hanesine yazacak ve oradan bir milletvekili olarak karşınıza çıkacak. Eğer Saadet Partisi’ne gönül vermiş kardeşimizin bu sahne hoşuna gidiyorsa varsın devam etsin. Eğer kendisini ülkücü olarak nitelendiren bir kardeşimizin bu sahne hoşuna gidiyorsa varsın devam etsin. Eğer kendisini Demokrat olarak değerlendiren bir hemşerimizin bu sahne hoşuna gidiyorsa varsın devam etsin.” Hikaye anlatmıyorum. Geçmişte Cumhuriyet Halk Partisi’nin aldığı oy oranlarını görün, milletvekili çıkarıyor mu çıkarmıyor mu? Çıkaramıyor… Böyle bir tuzağa düşmeyin. Kendiniz çıkaramıyorsanız size yakın olanları görün, bulun. Kütahya’da bu tuzağa düşmeyin. Bu ittifak beş benzemez ittifakı.

Miting takvimi henüz belli değil. Pazartesi saat 17.00’ye kadar milletvekili listelerimizi Yüksek Seçim Kurulu’na seçim işleri başkanımız arz edecekler. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından neticelendirileceğini biliyorum. Dolayısıyla o nasıl uygun gördüyse, biz kimin milletvekili adayı olduğuyla alakalı bir tercih ortaya koymayız. Milletvekillerinin tamamının bizim partimizden olmasıyla alakalı bir çalışma ortaya koyarız. Bize düşen vazife budur. İnşallah hayırlı neticelenir.” Diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

İYİLİK İYİLİĞİ DOĞURDU

Kanseri kitap yazarak yenen ve umudunu asla kaybetmeyen Kütahyalı genç kızın kitabı “Papatyadan Prenses” çıktı. …