Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / VALİ AHMET HAMDİ NAYİR İLK İFTARINI HAFIZLARLA YAPTI

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR İLK İFTARINI HAFIZLARLA YAPTI

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Ramazanın ilk iftarında Kütahya Müftülüğü Emir Sultan Yatılı Kur’an Kursunda öğrencilerle iftar sofrasında bir araya geldi.

İftar programına Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Ramazan ayının Kur’an ayı olduğunu söyledi. Hüseyin Hazırlar, “Cenab-ı Hak ramazan ayının bu ilk gününde tutmuş olduğumuz oruçlarımızı makbul eylesin. Ramazan ayını en güzel bir şekilde değerlendirip bayrama ulaşmayı hepimize nasip eylesin. Ramazan ayının ilk iftarında hafızlarımızla bir araya gelmek istedik. Sizlerle birlikte aynı sofrada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Davetimizi kırmayıp hafızlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu iftar programına teşrif ederek bizleri onurlandıran Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

İlk iftar programında hafızlarla aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir,”Öncelikle tercihinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Hafızlık yapmayı tercih ederek büyük bir fedakarlık yapıyorsunuz. İnşallah dünya ve ahiret adına en hayırlı kararı vermiş bulunuyorsunuz. Sizler Kütahyamızın yüz akı olacaksınız. Sizler, sizden sonra gelecek olanlara güzel bir örnek oluşturuyorsunuz. Sizi buraya gönderen anne ve babalarınızı, size bu imkanları sağlayan görevlileri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

VALİ TORAMAN, DOMANİÇ’TE KUR’AN KURSU VE DİYANET GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Domaniç İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursu ile Domaniç Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı.  …