Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / STEM VE AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ AÇILDI

STEM VE AKIL OYUNLARI ATÖLYESİ AÇILDI

 Hediye Güral Anaokulu’nda , ‘’Stem ve Akıl Oyunları Atölyesi ‘’, ’’Ek bina’’ ve ‘’Nesneler Canlanıyor’’ adlı sergi açılışı yapıldı.

Düzenlenen açılış programına İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil ERTAŞ, Şube Müdürleri İbrahim AYBEK, İbrahim SAK, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Fatih KÖSE, Okul Müdürleri, Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akademisyenleri Prof.Dr. Aytunga OĞUZ, Prof.Dr.Kürşad YILMAZ, İKGV İl Temsilcisi Mesut ÇOLAK, Okul Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mensupları, Misafirler ve Veliler katıldı.

 

Açılış hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Hediye Güral Anaokulu olarak benimsemiş olduğumuz öğrenci odaklı eğitim anlayışımız ile öğrencilerimizi sorgulamaya, araştırmaya, eleştirmeye yönlendirerek; yaratıcı olmalarını, yeteneklerini keşfetmelerini, geliştirmelerini ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak birçok projeye imza attık. Öğrencilerimize en kaliteli eğitim ortamını sunabilmek üzere dünya çapında kanıtlanmış en iyi uygulamaları kurumlarımıza taşımak için özgün projeler yapmaya devam ediyoruz, diyen Okul Müdürü Sevil ALTUNDAL, Çocuğun kendini, karakterini ve gelişim düzeyini ortaya koyduğu en önemli alan oyundur. Nitelikli bir oyunla hem çocuğu gözlemleyebilir hem de ona pek çok bilgiyi eğlenceli bir ortamda öğretebilirsiniz. Açmış olduğumuz Stem ve Akıl Oyunları Atölyesinde, okullarımızda teminini sağladığımız farklı yetenek türlerindeki oyunun nasıl oynanacağı, çocuğa nasıl oynatılacağı, hangi oyunla hangi kazanımların hedeflendiği, oyunların çocuk gelişimine etkileri, oyun ortamında çocuğun ne şekilde gözlemleneceği gibi konuları ele alınacaktır.

Stem nedir’Kısaca size Stem hakkında bilgi vermek istiyorum. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematichs) eğitimi fen ve matematik gibi temel bilimlerin, mühendislik ve teknolojinin sağladığı uygulama olanaklarıyla entegre edilerek öğretilmesini içeren ve okul öncesinden yüksek öğretime kadar tüm seviyeleri kapsayan bir eğitim yaklaşımıdır. 21. yüzyılda dünyadaki en önemli paradigmalardan birisi olan STEM eğitimi teorik bilgilerin ürüne dönüştürülmesi ve 21. YY. becerilerinin kazanılması açısından büyük önem teşkil etmektedir. STEM eğitimi ile disiplinler arası bir öğrenme sağlanmaktadır. STEM eğitimi, ekonomik olarak ilerlemeyi, bilgi ve bilişim çağını yakalamış yaratıcı liderler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. STEM eğitiminin ulusal eğitim sistemine entegre edilmesi; yaratıcı, üretken ve 21. YY. becerileri ile donatılmış yeni nesiller yetiştirilmesine olanak sağlayacaktır.”

Atölyemizi hayata geçirmemize vesile olan, Hayırsever İş Adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Değerli Velilerime, Yardımcıma, Öğretmenlerime ve Personelime çok teşekkür ediyorum.”

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …