Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Dpü’de Mezuniyet Heyecanı

Dpü’de Mezuniyet Heyecanı

Dumlupınar Üniversitesi’nin eğitim sürecini tamamlayan 8 binin üzerinde öğrencimiz fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarınca düzenlenen Mezuniyet Etkinlikleri’nin ardından mezun oldular.

10-11 Mayıs tarihlerinde 6 fakülte, 3 yüksekokul ve 14 meslek yüksekokulunun mezuniyet etkinliğinin yapıldığı Dumlupınar Üniversitesi, 2017-18 Eğitim Öğretim yılında 8 binin üzerinde öğrencisini mezun etti.

DPÜ Mezuniyet Etkinlikleri programında, açılış konuşmalarının ardından Dumlupınar Üniversitesi Folklor Ekibi’nce Kütahya yöresine ait halk oyunları sahnelendi. Daha sonra fakültelerinde ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri ve akademisyenler  tarafından başarı belgeleri takdim edildi. Veliler ve mezun öğrencileri, başarı belgelerini alan mezunları sahnede görünce duygu dolu anlar yaşadılar.

İslami İlimler Fakültesi’nin mezuniyet etkinliğine katılan Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, mezun öğrencileri tebrik ettiği konuşmasında,

“Hepinizin idealleri var, biliyorum. Hedefleriniz büyük, biliyorum. Ama hedefe giderken kendinize bir anayasa oluşturun ve o anayasanızı sizden başka kimsenin değiştirmesine müsaade etmeyin. Ne istiyorsanız, ne diliyorsanız Allah’tan yardım dileyin ama önce buna layık olun” dedi.

Belge takdiminin ardından öğrenciler, hep birlikte kep atma heyecanını yaşadılar ve üniversiteden mezun oldular. Törenler, konuklara Mezuniyet Pilavı ikramıyla sona erdi. Mezuniyete il dışından da katılan aileler, Kütahya’da  ekonomiyi canlandırarak katkı sağlamış oldu.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …