Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Hediye Güral Anaokulu eTwinning Okul Etiketi Ödülü Aldı.

Hediye Güral Anaokulu eTwinning Okul Etiketi Ödülü Aldı.

Hediye Güral Anaokulu, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda yürüttüğü başarılı çalışmalarla, Brüksel’de bulunan Merkezi Destek Servisi (Central Support Service – CSS) tarafından 2018-2019 yılı eTwinning Okul Etiketi ödülüne layık görüldü.

2014 Yılından bu yana yaptıkları başarılı eTwinning projeleri ile 8 Ulusal Kalite Etiketi, 3 Avrupa Kalite etiketi alan Hediye Güral Anaokulu şimdi de Avrupa’da Portala kayıtlı 191.000 okul arasından 1211, Türkiye’de 179, Kütahya İlimizde tek  eTwinning Okul Etiketi almaya hak kazandı.

eTwinning girişimi ile yenilikçi ve istekli öğretmenlerin okullarında projelerle bir bağ kurması, eTwinning faaliyetinin okullarda yaygınlaşması ve okul idarecilerinin de süreç içerisinde yer alması hedeflemekte. Bu girişim ile okulların birbiri ile yarışmasından ziyade kendilerini geliştirmesi amaçlandığı belirten yetkililer, “Bu süreçte uluslararası projeler yapan okullar, eTwinning okulu kapsamında değerlendirildi. Ayrıca bu okulların internet güvenliği (eSafety) konusunda farkındalıklarının da olması beklenmekte. Bu süreç, okulların diğer okul yönetimleriyle iletişime geçmesini ve okulların görünürlüklerinin artmasını sağlayacak. Seçilen okullar, kendi ülkelerindeki ve yurtdışındaki diğer okullarla karşılaştırıldığında kendi okullarının durumunu görebilecek ve aynı zamanda diğer okulların da eTwinning projesi yapmasını teşvik edecek. Bir eTwinning Okulu statüsüne kavuşma konsepti nesnel olarak değerlendirilebilen bileşenleri içeren gelişimsel bir yolculuk konusu. Bu bir yarışma değil belli bir seviyeden daha ileri bir seviyeye ilerleme süreci.” İfadelerine yer verildi.

 

Bu etiketi alan okullar: Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar. eTwinning´in gelecekteki gelişimine ilham vermek için eTwinning ´in önde gelen okullarını kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaklar ve şu alanlarda öncü olarak tanınacaklar: Dijital uygulamalar, e-Güvenlik uygulamaları, Pedogojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, Personelin sürekli mesleki  gelişiminin desteklenmesi, Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi, etwinning Okul Etiketini tüm tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilecekler. Bu etiketi almaya hak kazanan okul personeli ve yönetimi özel mesleki gelişim programlarına katılmak için Avrupa’ya davet edilecekler.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …