Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KUTSO MECLİS BAŞKANI NAFİ GÜRAL:” ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

KUTSO MECLİS BAŞKANI NAFİ GÜRAL:” ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ( KUTSO,) da 2013-2018 döneminde görev yapan organ üyelerinin ve yeni dönem   Meclis üyelerinin ,Meslek Komitelerinin, Yönetim Kurulunun organ üyelerinin katıldığı teşekkür belgesi takdim töreni yapıldı.

KUTSO

sosyal tesislerinde yapılan

kahvaltının ardından  düzenlenen törende 2013-2018 yılları arasında hizmet veren Organ üyelerine teşekkür belgeleri verildi. Törene KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral , Eşi Gülsüm Güral  ve eski yeni organ üyeleri katıldı. Kahvaltıda bir konuşma yapan Meclis Başkanı Nafi Güral:” Yine sizlerin yanında, yine sizlerin hizmetinde burada bu şehrin gelişmesi için hep birlikte çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

” Yine sizlerin yanında, yine sizlerin hizmetinde burada bu şehrin gelişmesi için hep birlikte çalışacağız. “

 Yaptığı konuşmada Birlik ve Beraberlik vurgusu yapan Meclis Başkanı Nafi Güral:” Bana görev verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu 23 yılım sonunda nöbet değişikliği olması gerektiğini düşündüm çünkü odamız 96 yaşında. 96 senenin dörtte birinde ben başkan olmuşum bu nedenle nöbeti siz değerli arkadaşlarımıza devrediyorum. Beraber çalıştıklarımız var yeni çalışacak olan arkadaşlarımız var ancak nöbet devrederken hiçbirimiz bu görevlerin dışında saymıyoruz kendimizi. Yine sizlerin yanında, yine sizlerin hizmetinde burada bu şehrin gelişmesi için hep birlikte çalışacağız. Hep beraber çok güzel işlere imza attık.

“Kütahya’nın gelişmesi için altı erk bir arada olması gerekiyor”

Çok güzel başarılar elde ettik ve özellikle odalar birliği içinde de örnek oda olma vasfını kazandık. Kütahya’da yapamadığımız bir tek şey var. O da biliyorsunuz ki her zaman söylüyorum; Kütahya’nın gelişmesi için altı erk bir arada olması gerekiyor. Halk, Sivil Toplum Örgütleri, Yerel yönetimler, Üniversite, siyaset ve yerel basın. Maalesef benim görev yaptığım dönemde bu gerçeği hayata geçiremedik. Hep beraber, özellikle fiili olarak, resmi olarak görev almış arkadaşlarımız bunu her vesileyle dile getirmeliler. Hepimiz de bu idealler için peşinde koşmalıyız. Kütahya’nın gelişmesi ancak bu altı erkin bir araya gelmesiyle olması lazım gelen, hak ettiği gelişmeleri sağlayabilir. Eğer Kütahya’nın ekonomisini geliştirirsek hepimizin sosyal yaşantısı daha iyi olur. Hiçbirimiz de bu memleketi bırakıp bir yere gitme şansı yok. Eğer burada yaşayacaksak, hem kendimiz hem ailemiz ve bundan sonra gelecek çocuklarımız ve hatta torunlarımız için bunu başarmak zorundayız. Gözlerinizi kapatın düşünün, ekonomisi güçlü olan ülkeler her zaman ön planda sözünü geçiren ülkeler kategorisinde yer alıyor. Eğer ekonomisi güçlü değilse itiliyor. Bu nedenle Kütahya’nın ekonomisinin geliştirilmesi aynı zamanda bizlerin ekonomik çabalarıyla olacak. Hepinizden özellikle bu konuda çalışmalar yapmanızı bekliyoruz. Beraber çalışacağız. Ben her ne kadar odayı temsil eden yönetim kurulu başkanlığı görevimi bırakmış olsam da yine sizlerin teveccühüyle meclis başkanı olarak beraber çalışacağız. Kendimi hiçbir zaman bu çalışmaların dışında görmüyorum. Ben üstüme düşen bütün görevleri yapacağım ancak benimle beraber bütün arkadaşlarım da aynı şevkle, aynı sorumlulukla çalışacaklarına inanıyorum. Göreceksiniz her şey çok güzel olacak. Biz görevimizi, nöbetimizi devrediyoruz. Bunu yaparken de gözümüz hiç arkada değil. Yeni seçilen arkadaşlarımız bizlerden daha iyi performans gösterecekler. Kısa bir süre içerisinde Genel Kurul kadroyla Ankara’ya Rıfat Bey’e gideceğiz. Rıfat Bey davet etmiş. Ona da iyi dileklerimizi sunacağız.” Dedi.

 KUTSO Başkanı İsmet Özotraç kahvaltıda yaptığı konuşmada:” . İnşallah bu şerefli vazifeyi en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olacağız.” Diyerek sözlerine başladı. KUTSO Başkanı Özotraç :” Bir dönem de Meclis başkanlığı görevini bize tebliğ ettiler onu da en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdik. Bu dönemde yönetim kuruluna, meclisimize ve meslek komitelerimize,  bizlere altın tepsi içinde sunulan bir hizmet armağanıdır. Başta çok değerli Başkanımız ve KUTSO üyelerinin neticesinde bugünlere geldik. Başkanımıza ve KUTSO üyelerine bu vazifeleri bizlere verdikleri için şükranlarımı arz ediyorum.

“Zor ama şevkli ve şerefli bir vazife”

Başkanımdan sonra vazife yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama her zaman yanımızda olduğunu ve onun göstermiş olduğu prensiple ve hoşgörüsü, tevazusu, çalışkanlığı, gayreti, disiplini neticesinde odamızı bir müessese haline ve kurumsallaşmış bir konuma getirmiştir. Bizlerde bu getirmiş olduğu kurumsallaşmayı, günü şartlarına ve dünya gerçeklerine göre belki yenilerini ilave edebiliriz. Bu azim ve şevkle çalışacağımıza gayret göstereceğimize başkanımızın başlatmış olduğu ve devam etmesi gereken hususların en iyi şekilde devam etmesi için gayret sarf edeceğimize inanıyorum. İşimiz kolay değil zor ama şevkli ve şerefli bir vazife.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere de bakabilirsiniz

AYNUR SEZER: “ÖNCELİKLERİMİZ ŞEHRİ YENİDEN CANLI VE YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRMEK”

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, 31 Mart seçimleri öncesine Hilton Otel’de yapılan …