Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / YÖRESEL ÜRÜNLER İLGİ GÖRÜYOR

YÖRESEL ÜRÜNLER İLGİ GÖRÜYOR

Kütahya Belediyesi tarafından oluşturulan Gastronomi Birimi ile kentin yöresel ürünlerinin tanıtımı yapılıyor.

Kütahya-Eskişehir yolu üzerinde bulunan bir sosyal tesiste tanıtımı yapılan yöresel ürünler ile el sanatları, vatandaşlardan ilgi görüyor.

Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, yöresel ürün tanıtım etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Kütahya’nın Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olduğunu hatırlattı.

Kütahya’nın birçok yöresel lezzetlerinin olduğunu, bunları tanıtmak için başlattıkları çalışmaları sürdürdüklerini dile getiren Ertaş, şunları kaydetti: “Yöresel ürün alanında da şu anda Kütahya’mızda üretilen ve insanımızın tükettiği çok sayıda yöresel lezzetimiz, ürünlerimiz bulunmakta. Bugün burada Öz Erdoğmuşlar firmamızın yöresel bakliyat ürünlerini tanıtıyoruz. Biz bu etkinliğimizle, bugün yöremize has bir ürünümüzü tanıtıyoruz. Bunu her ay devam ettirerek yöresel lezzetlerimiz ile el sanatlarımızı insanlarımıza, yol güzergahından geçen misafirlerimize tanıtmaya devam edeceğiz.”

Kütahya’da yaklaşık 70 kişilik bir ekiple gıda ürünleri üzerine faaliyet sürdürdüklerini belirten firmanın Pazarlama Uzmanı Mehmet Taci ise “Kütahya’da yöresel anlamda ürünler üretmekteyiz. Nohut, bakliyat, erişte, tarhana ve Kemalpaşa gibi ürünleri üretiyoruz. Biz bu ürünlerimizle Kütahya’mıza, çevre illerimize ve Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Bu hizmeti vermekten dolayı son derece mutlu ve gururluyuz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından firma personeli tarafından hazırlanan pilav, vatandaşlara ikram edildi.

Bu arada, Kütahya Belediyesi Gastronomi Birimi tarafından 2 haftada bir yöresel bir ürünün tanıtılmasına devam edeceği öğrenildi.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …