Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ KAZIM ARSLAN:” FETÖ’DEN BOŞALAN KADROLARI BAŞKA CEMAATLERLE DOLUYOR”

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ KAZIM ARSLAN:” FETÖ’DEN BOŞALAN KADROLARI BAŞKA CEMAATLERLE DOLUYOR”

CHP Merkez ilçe danışma toplantısı dün saat 11:00 da parti binasında CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, Merkez İlçe Başkanı Ali Karkaç, Denizli Milletvekili Kazım Arsalan’ın katılımıyla yapıldı. Merkez ilçe danışma toplantısında FETÖ Terör örgütü üzerinden hükümete yüklenen CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan:” Ortadoğu’da geçmişi kanla anılan, kökeni El Kaide’ye dayanan kimi dağınık gruplarla, ÖSO’yla iş birliği yapanlar, onları hiç sıkılmadan Kuvayımilliyeci ilan edenler, yeni bir aldatılma ve yanılmanın eşiğinde.” Dedi.

Türkiye’nin çok zor günlerden geçtiğini dile getiren Arslan, “İç siyasetin, kavganın, ayrışmanın değil, ulusal bütünlüğün ve birliğin olmasını gerektirdiği bir dönemde ordumuzu koşulsuz olarak destekleyen Genel Başkanımızın ve CHP milletvekillerinin bu tavrına karşı hükümet kanadından gelen eleştiriler bir suç bastırma psikolojisinin ürünüdür.” Dedi.

CHP’nin, ilk günden beri Afrin’e yönelik operasyonun ve ordunun arkasında olduğunu ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

” Cumhuriyet Halk Partisi neredeyse bir asır önce, Kuvayımilliye’den, öncü kadroların bağrından çıkmış ve savaş meydanlarında bunun temelleri atılmış, cumhuriyetle birlikte kurulmuş bir partidir. O günden bugüne her konuda ülkesine ve milletine sahip çıkan bir partidir. Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi, otel salonlarında değil savaş meydanlarında kurulmuştur.” Dedi.

“ 15 YIL ÖNCE F TİPİ YAPILANMA VAR DEDİK İNANDIRAMADIK”

FETÖ Üzerinden hükümete yüklenen Arslan:” Bundan 15 yıl önce hükümetin yetkililerine F tipi yapılanma Devlet kadrolarında güçleniyor dikkat edin bunlar ileride Devlete zarar verecekler dedik. Yıllar geçti 15 Temmuz darbe girişimi ortaya çıktı hükümetin hatasını 249 vatandaşımız canıyla şehit olarak ödedi. Güzel şimdi FETÖ ile mücadele ediyorlar etsinler sıkıntı yok ama hükümet akıllanmamış FETÖ den kurtardıkları Devlet kadrolarını başka cemaatlere veriyorlar ve yerleştiriyorlar. Bu yapılanın akılla mantıkla izah edilecek tarafı yoktur. Aynı hatayı hükümet dış politikada yaptı Suriye de Esad gitsin dediler mücadele başlattılar Esad kendi varlığını korumak için tüm gücünü bir noktaya topladı Suriye’nin Kuzeyini El Nüsra, IŞİD, PYD, YPG gibi terör örgütlerine bıraktı şimdi askerimiz evlatlarımız terör grupları ile canları pahasına mücadele ediyorlar. Hükümet Fetö ve diğer terör grupları ile uğraşmaktan, Köylü’nün, İşçi’nin, Memurun, Emeklinin sorunları ile ilgilenemez hale gelmiştir. Bu sorunların hükümetin hatalarından kaynaklandığını şimdiden halkımıza anlatmaya başlamamız gerekiyor.” Dedi.

Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …