Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Dünya Farklılıklarla Güzel , Özel Öğrenciler Fidanlara Can Verdi

Dünya Farklılıklarla Güzel , Özel Öğrenciler Fidanlara Can Verdi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü 21 Mart – 26 Mart Orman Haftası kutlamaları çerçevesinde fidan dikim etkinlikleri ile Kütahya’nın ağaçlandırılmasına ve yarınlara yemyeşil bir şekilde taşınmasına katkı sağlıyor.

Hafta etkinlikleri çerçevesinde 21 Mart’ın aynı zamanda Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü olması dolayısı ile Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Tavşanlı Mülayim Dede Özel Eğitim Uygulama Merkezi bahçesinde öğrenciler ve öğretmenler eşliğinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte fidan diken down sendromlu öğrenciler farklı bir heyecan yaşadı ve 60 adet büyük boylu fidan okul bahçesinde toprakla buluşturuldu. Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen 2 adet mavi ladin, 5 adet çınar, 24 adet akçaağaç, 10 adet batı ladini, 5 adet sedir, 14 adet mavi servi ile okul bahçesinin güzelleşmesine de katkı sağlandı.

Hem farkındalık uyandırmak hem de down sendromlu öğrencilerin dikili birer ağaçları olması için bu etkinliği düzenlediklerini ifade eden Tavşanlı Orman İşletme Müdürü Sinan Özdağ; “Hep birlikte fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Öğrencilerimiz çok mutlu, duyarlı olmak ve bu gibi farkındalık günlerinde birlikte olmak bizleri de sevindiriyor, böylesine anlamlı iki günü birlikte kutlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Tavşanlı Mülayim Dede Uygulama Merkezi yetkililerimize de bize gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Tavşanlı Mülayim Dede Özel Uygulama Merkezi Müdürü Arif Türkmen’de etkinliğin öğrencilere güzel bir anı olduğunu belirterek,” Onları biraz mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÇOCUKLUKTAN ERİŞKİNLİĞE GEÇİŞ SEMPOZYUMU DÜZENLEDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Hilton Garden Inn’de “1.Multipl Skleroz ve Otoimmun Hastalıklarda Çocukluktan Erişkinliğe …