Anasayfa / EKONOMİ / Belediyenin Kültür Sanat etkinlikleri devam ediyor

Belediyenin Kültür Sanat etkinlikleri devam ediyor

Vefa Apartmanı kitabının yazarı Sadık Yalsızuçanlar, Kütahya Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Kütahya’ya geldi.

Orhan Karaağaç’ın moderatörlüğünde, Sadık Yalsızuçanlar’ın konuk olarak katıldığı ‘Düşünce Atölyesi’ programı Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, STK Temsilcileri, bazı daie müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Sadık Yalsızuçanlar’a teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu kadar güzel bir sohbete güzel diyebilmek için bile bizim kelime haznemiz yeterli olmayacak, buna inanıyorum. Günümüzden bin yıl öncesine kadar onlarca muhteşem şahsiyeti burada, 1,5 – 2 saate sığdıracak tarzda bizlere aktardılar. Bizim kültürümüzde, tarihimizde var olan değerlerimizi burada bir defa daha hatırlattılar. İnanıyorum ki bu salondaki herkes de benim gibi düşünmüştür. Bir ara ben bu salonda değildim, Kütahya’da değildim, sanki dünyada da değildim. Gönül iklimimizde bizi farklı yerlere götürebilecek güce sahipti hocamız. Güzel bir program oldu. Kütahya’mız adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program, Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Belediye Başkan Vekilinin Sadık Yalsızuçanlar’a hediye takdimiyle sona erdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …