Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İYİ PARTİ’DE İPİ HÜRDOĞAN ÇELİK GÖĞÜSLEDİ

İYİ PARTİ’DE İPİ HÜRDOĞAN ÇELİK GÖĞÜSLEDİ

İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresini Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Hizmet binası toplantı salonun da gerçekleştirdi. Hürdoğan ÇELİK ile Sinan AŞAN’ın aday olarak yarıştığı seçimde Hürdoğan ÇELİK güven tazeleyerek, İyi Parti Kütahya il başkanlığına seçildi.

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Hizmet binası toplantı salonun da düzenlenen kongre de çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak Divan Kurulu seçimi yapıldı. Delegelerin verdiği oylarla divan başkanlığına İyi Parti GİK üyesi Birkan AKYILDIZ seçildi.

AKYILDIZ burada yaptığı konuşmada İyi Parti’nin Türkiye siyasetindeki yerinden bahsederek, gelecek planlarını değerlendirdi. AK Parti hükümetleri döneminde başta Kütahya olmak üzere Anadolu pek çok kentin küçüldüğünü ve giderek daha fazla göç verdiğini söyleyen Bircan AKYILDIZ, “Kütahya, AK Parti iktidara geldiğinden beri göç vermektedir. Kütahya deyince akla 2 şey geliyor. Birincisi göç, ikincisi yoksulluk ve emeklilik. Kütahya’yı emekli şehri yaptılar.” diye konuştu. Daha sonra kongre de yönetim kurulu ve mali raporlar okunarak delegelerin ibrasına sunuldu.

İyi Parti Kütahya İl Başkanı Hürdoğan ÇELİK ise konuşmasına Afrin’de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Türk askeri ve polisine dua ederek başladı. Konuşmasında birlik beraberlik mesajları veren ÇELİK, “Bizim en büyük vaadimiz parlamenter sisteme dönmek olacaktır. Üstünlerin üstünlüğünü yıkacağız. Hukukun üstünlüğünü yeniden tesis edeceğiz. Atatürk ilkelerine bağlı çocuklar yetiştireceğiz. Mutlu insanların, huzurlu ailelerin yaşadığı bir Türkiye gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan adayı Hürdoğan ÇELİK’ten sonra bir konuşma yapmak için kürsüye gelen diğer başkan adayı Sinan AŞAN ise Kütahyan’ın tarihi ve kültürel bir öneme sahip olması nedeniyle Türkiye siyasetinde önemli bir rol üstlendiğini söyledi. AŞAN, konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekerken siyasetin insanları ayrıştırmaması gerektiğini söyledi. Başkan adayı Sinan AŞAN konuşmasını “NE MUTLU TÜRKÜM” diyerek tamamladı.

Başkan adayları Hürdoğan ÇELİK ile Sinan AŞAN’ın konuşmalarından sonra gidilen seçimde Sinan AŞAN 114 OY, Hürdoğan ÇELİK ise 196 oy alarak güven tazeleyerek, başkan seçildi.

Hürdoğan ÇEŞİK yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

-OSMAN SENCER, EROL ERTÜRK, ABDURAHMAN GÜNER, KERİM VURAL, NADİDE ÇAMURTEPEN, AYNUR SEZER, GÜRKAN GÜR, TANER TAŞER, FERUDUN EKİZ, BÜLENT YENİDOĞAN, MUSTAFA YILMAZ, HASAN SAĞLIK, ÇİĞDEM ŞAYLISOY, YUSUF YILDIRIM, MEHMET MURAT SÜRMELİ, HAŞİM ERTEKİN, MURAT SUNEL, AHMET İÇA, MURAT KUNT, OSMAN ŞENOL, SÜLEYMAN MURAT KUZU, GÜLŞEN SARI, AHMET KEHRİBAR, MEHMET ÇAKIR, AHMET REFİK ÖNİZ, PERVİN KOCAKALAY, SÜLEYMAN ESMERAY, MEVLÜDE AYLA SELDÜZ, NECMİ POLAT, İSMAİL TEKİN, ALİ BARIŞ KARTAL, HASAN HÜSEYİN KALAYCI, TOLGA ÖZEL, YASEMİN YENİDOĞAN, ENGÜİN GÜN, ALPASLAN ŞEN, GÜLER YILMAZ, MEHMET AKBAŞ, DİLEK BAYRAM, TUĞRUL OYANKAYA, SEMAHAT KOCADAĞ, EMİNE ATIŞ,

DİSİPLİN KURULU İSE, LATİF KOÇ, YAŞAR SELDÜZ, GÜRBÜZ ÖRNEK, SITKI ÖZER, AZİZE ÖNÜŞ, AHMET YALÇIN KOCAKALAY, MEKİR ÖNÜŞ den oluşurken,

KURULTAY DELEGELERİ İSE, HÜRDOĞAN ÇELİK, GÜLŞEM SARI, İLHAN DAĞISTANLI, AHMET TARIK KÜÇÜKER, EYÜP DOĞA, RAMAZAN TUNCEL, ALPER İNİKARA, ŞERİF YILMAZ ve MÜNİRE AYDIN olarak belirlendi.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …