Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AK PARTİ İL BAŞKANI ÇETİNBAŞ: “BİRİNCİ GÖREVİMİZ PAYLAŞMAK, İKİNCİ GÖREVİMİZ GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİNCE ÇÖZÜM BULMAKTIR”

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇETİNBAŞ: “BİRİNCİ GÖREVİMİZ PAYLAŞMAK, İKİNCİ GÖREVİMİZ GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİNCE ÇÖZÜM BULMAKTIR”

AK Parti İl Başkanlığı koordinasyonunda, Yerel Yönetimler İstişare Ve Değerlendirme Toplantısı, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in  Başkanlığında  10/3/2018 tarihinde saat 12.30 da eski belediye kültür sarayında  gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Ak PARTİ İl  Başkanı Ali Çetinbaş ve yönetim kurulu üyeleri, İl Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İl Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, tüm ilçe ve  belde başkanları,belediye başkanları ,tüm belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Başkanı Ali Çetinbaş;

‘’Çalışmalarımıza hep birlikte dün olduğu gibi;   bugün de ilk günkü aşkla, birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her alanda olduğu gibi yerel yönetimler alanında da Ak Parti’nin ‘’insanı yaşat ki devlet yaşasın’’ düşüncesini kendimize şiar edindik. Milletimize güvenip kendimize inanarak yolumuza devam ediyoruz.

Değerli dava arkadaşlarım, geçmiş dönemlerde genel seçimlerde aldığımız oy oranı ile yerel seçimlerde aldığımız oy oranını kıyas ettiğimizde yerel seçimlerde daha az oy aldığımızı görmekteyiz. Aradaki bu farkı kapatmak için her birimizin ; milletimizin gönüllerinde çok daha fazla yer edinmek için  buna uygun bir vizyon ortaya koymamız, projeler geliştirmemiz, ekipler oluşturmamız gerekiyor.Millete hizmet etmenin sadece yol yapmaktan, su,kanalizasyon ulaşım sorunlarını çözmekten ibaret olmadığını aynı zamanda  gönülleride yapmaktan geçtiğini her daim yaşayarak gördük.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yerel yöneticilerimizden beklentilerimiz bellidir.Partimize ve şehrimize yük olan değil, yükünü omuzlayan, mazeret değil çözümler  üreten, Ak Parti’nin yüzünü ağartan hizmetler ortaya koyan yöneticiler  olmalıdır.Ak Parti sıradan bir parti değildir.Bu parti bir davanın sembolüdür..bu yolda küsmek, darılmak, hele hele mücadeleye zarar  verecek davranışların içine girmek  bende dahil  hiçbir arkadaşımıza yakışmaz.Halktan kopmayalım. Tüm vatandaşlarımızın elini sıkalım. Gönül gözü ile irtibat kuralım.Vatandaşlarımızın her bir sorununu belki çözemeyebiliriz ama paylaşabiliriz.Bizlerin birinci görevi paylaşmaktır.İkinci  görevimiz ise gücümüzün yettiği oranda çözüm bulmaktır.Biz hep birlikte büyük bir aileyiz.Birlikte güçlüyüz.Birlikte yürüme anlayışını   zirvede tutacağız.

Unutmayalım..!! Bugün Türkiye kritik bir dönemden geçiyor.Bu dönemde yapacağımız tercihler , hayata geçireceğimiz çalışmalar  bizden sonraki nesillerin hayatını doğrudan etkileyecektir.Şayet doğru tercihlerde bulunup doğru ve güzel işler yaparsak  2023 2053  2071 hedeflerine ulaşmada en büyük katkıyı vermiş oluruz.Böylesine bir kritik dönemeçte hiçbirimizin hesabi düşünmeye,nefsimizin peşine takılmaya hakkımız yoktur.Bu kutlu yolda Rabb’im  hepimizin yar ve yardımcısı olsun. ‘’

Diye konuştu.

Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İlyas ŞEKER, , İl Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İl Belediye Başkanı Kamil Şaraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, birlik beraberliğin önemine vurgu yapıp çalışmaları hakkında bilgi verdiler..

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …