Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Türk Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan GÖK: “Şiddeti El Birliği İle Çözelim.”

Türk Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan GÖK: “Şiddeti El Birliği İle Çözelim.”

Türk Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan GÖK Evliya Çelebi Devlet Hastanesi önünde sendika üyeleri ile birlikte yaptığı yazılı açıklama da Sağlık alanın da ve sağlık mensuplarına yapılan darp ve şiddeti kınayarak, “ŞİDDETİ EL BİRLİĞİ İLE ÇÖZELİM.” Dedi. Başkan GÖK açıklamasın da şu ifadelere yer verdi.

“Kütahya da sağlık alanında bazı nedenlerden dolayı, sıkıntılar yaşanmaktadır. Ülkemizin içinden geçtiği bu dönemde doktor ve sağlık personeli eksiğimiz oluşmuştur. Bu eksiklikler halkımıza olumsuz yönde yansımaktadır.

Sağlık çalışanları doktorundan temizlik görevlisine kadar hepsi, halkımıza büyük özveri ve fedakarlıkla hizmet vermeye çalışmakta, ancak yaşanan bu olaylar maalesef çalışanlarımızın, çalışma şevkini kırmaktadır.

Eksiklikler konusunda Kütahya’ daki Sağlık idarecileri, konunun bilincinde ve ellerinden geleni yapmaktadırlar. Eksikliklerimiz en kısa sürede giderilecektir. Sağlık çalışanlarının şiddete uğramadığı bir gün bile yok. Her gün memleketin her bir yerinden sağlık çalışanlarının darp edildiği haberlerini alıyoruz, televizyonlarda hastanelerde yaşanan saldırıları dehşete düşerek izliyoruz Devletin verdiği görevle, milleti hizmet veren şifa dağıtan sağlık çalışanlarımız ambulanslarda, aile hekimliklerinde, acillerde, polikliniklerde şiddete uğruyorlar. Tehdit edilip, darp ediliyorlar.

Bu olaylardan biride ne Yazık ki hastanemizde yaşanmış Sağlık memuru ve doktor arkadaşımız darp edilmiştir. Sağlık Memuru ve doktor arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bu saldırıyı kınıyoruz. İnanıyoruz ki bu insanlıktan nasibini almamışlara gereken ceza verilecektir. İnşallah yapanların yanına kar kalmayacaktır.

Bunun da en önemli kanıtlarından birinin sağlık camiasının bu menfur olay ile ilgili kenetlenmiş olmasıdır. Sayın İl Sağlık Müdürümüz arkadaşımızı ziyaret etmiş, Hastane idarecilerimiz yapılması gereken her ne varsa titizlikle ve acil bir biçimde yapmışlardır.

Bugün de hep birlikte bu açıklamayı yapmamız bu tür meseleler karşısında ortak tavrı herkesin görmesi adına önemlidir. Biz çalışanın derdiyle dertlenen bir yönetime şahit olmaktan her zaman memnuniyet duyarız. Sorunların çözümü için diyalog ve istişarenin önemine inanıyoruz. Kamu idarecileri ile kamu çalışanlarının temsilcilerinin çalışanların sorunları ve taleplerini birlikte değerlendirip sonuçlandırmalarının her zaman hayırlı olacağını düşünüyoruz.

Sağlık şiddet konusunda da bu tarz bir çözüm arayışının faydalı olacağına inanıyoruz. Yapılan bazı yasal düzenlemelere rağmen ülkemizde her gün 31 sağlık çalışanı şiddete uğruyorsa, şiddete azaltmada ciddi bir yol alınamamışsa bunun sebebini istişareden uzak olarak yapılanlarda da aramak doğru olacaktır

Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına uygulanana şiddettin en aza indirmesi için yapılması gereken acil tedbirlerin ve ağır yaptırımların süratle hayata geçmesini istiyoruz. Bu sorunu da el birliği ile çözmek için tüm paydaşların bir araya gelmesini arzu ediyoruz.

Türk Sağlık-Sen olarak şiddete uğrayan Sağlık memuru ve doktor arkadaşımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, idarecilerimize gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …