Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

1927 yılında doğan ve 1956 yılında Gazetemizi kuran Mehmet Nuri Sarıışık’ı vefatının 3. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Kütahya basın camiasının duayen ismi M. Nuri Sarıışık vefatını 3’üncü yılında saygı ve özlemle anılıyor. 1927 yılında doğan ve 1956 yılında Kütahya Ekspres Gazetesini kurarak Anadolu’da, Kütahya’da basın camiasına yeni bir soluk getiren Sarıışık yazdığı haberlerle Kütahya’nın bugünlere gelmesinde önemli rol sahibi oldu. Gazetecilik mesleğini doğruluk ve ilkeli duruşu ile yansıtan M. Nuri Sarıışık Kütahya adına yapılması gereken tüm olumlu haberlere imzasını attı. Kütahya ve bölgesinin sesi olmaya devam eden Kütahya Ekspres Gazetesi bugün M. Nuri Sarıışık’ın açtığı doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı ile yayın hayatını sürdürüyor. Bu anlayışı Kütahya basınına kazandıran M.  Nuri Sarıışık sadece Kütahya Ekspres Gazetesi için değil Kütahya Basını adına büyük bir kazanımdır. Sarıışık’ın 1956’dan vefatına kadar basın sektörü içinde yaşamı Anadolu basınına büyük bir örnek olmuş ve halen olmaya da devam ediyor.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …