Anasayfa / RESMİ İLANLAR / TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

KÜTAHYA

  1. İCRA DAİRESİ

2017/4330 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda Kütahya ili Yıldırım Beyazıt Mahallesi 2635 ada 4 parsel sayılı 6919 m2 yüzölçümlü dört katlı sekiz bloktan oluşan betonarme konut ve arsası niteliğinde olup A8 Blok Zemin Kat 4 bağımsız bölüm nolu tribleks mesken olup borçlu adına tam oranda hisseli 18/900 oranında arsa paylıdır. Taşınmazın adresi Dumlupınar Mah. Şölen Sok A8 Blok No:8/4 dür. Taşınmaz imar planında 3m. ön bahçeli 3 m. yan bahçeli ayrık nizam 3 kat T.A.K.S.:0,40 K.A.K.S.:1,20 olan yapı adasında kalmakta olup Kütahya Askeri Havaalanı mania planı kriterlerine uyulacak, mania kotu:967-967 m dir. Taşınmazda bodrum kat üzeri zemin kat, 1. kat ve 2. kat mevcuttur. Bodrum katında 1 tuvalet ve 2 oda, zemin katında 1 salon, 1 mutfak, 1 tuvalet, 1. katında 2 oda, 2 banyo, 1 balkon, 2. katında 2 oda, 1 banyo ve 1 teras bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephe yalıtımı bitmiş, içerisinde eksik inşaat imalatları bulunmaktadır. Pencereler pvc doğrama, daire giriş kapısı çelik kapı, duvarlar alçı sıva üzere plastik boya olup odalarda yerlerin laminantı yoktur. İç oda kapısı olarak amerikan pres kapı, banyo ve tuvaletlerde seramik ve vitrifiye bulunmakta, bazı odalarda rutubetten dolayı kabarmalar mevcuttur. Taşınmaz yaklaşık 215 m2 dir. Bina 3B yapı sınıfında doğal gazlı kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup taşınmazın kombisi yoktur. Ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup yaklaşık 9 seneliktir. Çarşı merkezine yaklaşık 7,4 km mesafededir.

 

Kıymeti                                :180.000,00 TL                                   KDV Oranı :%18

1.Satış Günü      : 22/03/2018 günü 11:20 – 11:25 arası

2.Satış Günü      : 17/04/2018 günü 11:20 -11:25 arası

Satış Yeri             : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu –

Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA

 

Satış şartları :

1-            İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-            Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-            İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-           Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4330 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

19.02.2018 Kütahya Ekspres Gazetesi

Bu habere de bakabilirsiniz

ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÜRÜNLERİ, PORSELEN TABAK VE KAŞIK ÇATAL SATIN ALINACAKTIR KÜTAHYA BELEDİYESİ İŞLETME VE İŞTİRAKLER MÜDÜRLÜĞÜ

BELEDİYE HİZMET BİNASINDA KULLANILMAK ÜZERE ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÜRÜNLERİ- PORSELEN TABAK VE KAŞIK ÇATAL ALIMI alımı 4734 …