Anasayfa / EKONOMİ / SARAÇOĞLU SPOR SALONLARINI İNCELEDİ

SARAÇOĞLU SPOR SALONLARINI İNCELEDİ

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Atakent Spor Salonu ve Akkent Kültür Merkezinde bulunan Spor salonlarında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı incelemeler sonrası yaptığı açıklamada:

“Vatandaşlarımıza, düzenli spor alışkanlığını kazandırmak amacıyla 75. Yıl mahallemizde Atakent Jimnastik Salonunun alt kısmında bulunan boş salonun tamir ve bakımını yaptırarak kullanıma hazır hale getirdik. Yenilenen bu salonumuzda Fitness, Pilates ve Zumba gibi sporların yapılabileceği yeni spor salonunu en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız.

Akkent mahallemizde mevcut Fitness salonlarına ek olarak çocuklarımızın Jimnastik eğitimi alabilecekleri, jimnastik salonunu açmak için çalışmalara başladık. Hedefimiz gerek çocuklarımızın gerekse tüm vatandaşlarımızın faydalanabilecekleri yeni spor alanları oluşturarak Kütahyalıları Spora yönlendirmeyi hedefliyoruz.

Kütahya Belediyesi bünyesindeki Atakent Spor Salonu ve Akkent Kültür Merkezindeki Spor salonlarında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Öncelikli olarak görevimiz çocuklarımız ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı ve özgüvenli bir şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Aynı zamanda geleceğin sporcularını yetiştirmek ve 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı spora yönlendirmek istiyoruz. Biz, bu yolda üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sporu boş zamanlarda yapılan bir iş olmaktan çıkartıp, hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getirmek istiyoruz.” dedi.

İncelemeler esnasında yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Gölgeli eşlik etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …