Anasayfa / EKONOMİ / ÇOK ÖZEL BİR OKUL KÜTAHYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

ÇOK ÖZEL BİR OKUL KÜTAHYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

Bu Çarşamba çok özel ve güzel bir okulun misafiriydim. Konu elbette şiirdi…

Elbette orada hangi şiirleri okuduğumuzdan ya da neler konuştuğumuzdan söz edeceğim.

Daha önce de birkaç kez ziyaret etme ve içini dolaşma imkânı bulduğum bu özel ve güzel okul Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi. Müdürü ile, idari personeli ile, öğretmenleri ve öğrencileri ile gerçekten süper bir okul. Mesela; mutlaka bir ikinci dili iyi derecede öğreniyorsunuz bu okulda. Bunun daha sonraki üniversite ve sonrasında ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz elbette. Ve öğrenciler bu iyi eğitim nedeniyle kendilerinden o kadar emin, bu yüzden o kadar samimi ve sıcakkanlılar ki, şaşarsınız.

Bir de okulda Müdür Ahmet İren beyle birkaç öğretmen ve öğrenci de kendilerini, okulda farklılık yaratmak için adamışlar. Derslerden arda kalan zamanlarda okulun güzelleşmesi, edebiyat, tarih ve İngilizce köşelerinin oluşturulması, antika köşesi, duvar resimleri,  okul içi duvarlarında akan çeşmeleri ile gerçekten insanı hayran bırakan bir okul.

Buradan sizlere ne yazsam görülmedikçe anlatamayacağım özelliklerde bir okuldan söz ediyorum. Hatta resimlerini bile paylaşsam yetmeyecek okul hakkında kanaat edinmenize. Zaten çok yakında bu okulla ilgili bir araştırma yazımı yine Kütahya Ekspres gazetesinde resimleri ile bulacaksınız. Amma yetmeyecek.

Bence Zafertepe’ deki bu okula bir uğrayın. Öğrenci veya öğrenci velisi olmanız şart değil. Müdür Ahmet beyi bulun. Sizi mutlaka okulu gezdirecektir. İşte o zaman ne kadar önemli işlerin yapıldığını, Kütahya’mızda nasıl örnek bir okulumuz olduğunu gözlerinizle müşahede ediniz. Ve elbette bu kadar emeğe saygı duyup öğretmen ve öğrencilerini kutlayınız.

Bu onlara yetecektir…

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …