Anasayfa / EKONOMİ / BAŞBAKAN 3 MART’TA KÜTAHYA’DA

BAŞBAKAN 3 MART’TA KÜTAHYA’DA

AK Parti kadın kollarında kongre süreci artık tamamlanıyor. İlçe kongrelerinin ardından 3 Mart 2018 tarihinde AK Parti kadın kolları il kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. AK Parti Kadın kolları kongresine ilişkin basın toplantısı dün saat 14:30 da parti binasında İl Başkanı Ali Çetinbaş, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz, Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler’in katılımı ile yapıldı.

Toplantıda tek aday mevcut başkan Ceyda Çetin Erenler’in olacağını ve kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağını ifade eden AK Parti il başkanı Ali Çetinbaş: “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz basın toplantımızın İlimizde siyasi partimizin toplamda yapacağı faaliyetler açısından hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah dan niyaz ediyorum. Siyaset ciddi bir iştir. Sorumluluk bilincine sahip insanların icra ediyor olması sorumluluk hissiyatlarının üzerine aldıkları vazifeyi layıkı ile yerine getirmek için dertlenen insanların yapacak olması siyasette toplumun algısını siyasetçinin önemini belirleyen en önemli unsurdur. Siyasi partimiz kurulduğu günden bugüne yapacağı faaliyetleri ciddi ve kurumsal bir disipline bağlı olarak yürüten ve buna bağlı olarak girdiği genel yerel halk oylamaları referandumlar dahil olmak üzere bütün seçimleri domine eden ve buna göre Anadolu’nun bütün ilçelerinde teşkilatlarını talimatlandıran ve bu seçimlerin domine edilmesinde sadece Türkiye de değil belki de bütün dünyada başkaca siyasi partilere örnek olma özelliğine sahiptir.

Genel başkanımız Cumhurbaşkanımız siyasi partimizin kurulduğu günden bugüne hem genel merkezimiz de hem de taşra teşkilatlarında ortaya koyduğu faaliyetlerle AK Parti siyasi anlayışında kadının siyasetin öznesi olduğunu toplumun bireylerinin yarısını oluşturan kadının sadece gerektiğinde enerjisine veya oy’una ihtiyacımız olmadığını katıldığı veya ihtiyaç duyduğu her platformda dile getirmiş  ve biz teşkilat mensuplarını buna göre talimatlandırmıştır. Bizler Kütahya teşkilatları olarak siyasette kadın elini siyasette kadına duyulan ihtiyacı siyasette kadının belirleyici ve siyasetin öznesi durumundan olduğunu ve kaynaklandığını iyi biliyoruz ve onu ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği adına ortaya koyduğumuz bir çalışma olarak gördüğümüz için her daim kadınlarla birlikte belki de erkeklerin yapamadığı giremediği sahalarda ev ev fer fert çalışmalar ortaya koyarak seçmenlerimize siyasi partimizin politikalarını ve bu siyasi çalışmalarımız neticesinde ülkemizi taşımaya çalıştığımız hedef inançlarımız milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda destek oldukları ve bugün elde ettiğimiz başarıda ne kadar etkili oldukları her birimizce malumdur. Onun için AK Parti Kütahya teşkilatlarında 13 ilçesi 15 beldesi mahalle teşkilatları ile beraber hanımlarımızın haricen bir ekip haline geldiği kadın kollarımız son derece kıymetlidir.

“ Adayımız Ceyda Çetin Erenlerdir”

Kadınlarımızın gayretleri her daim bizim il yönetim ve yürütme kurulu olarak arkalarında ve yapmış olduğu faaliyetlerde ortaya koyduğumuz destekle kadın kollarımız Kütahyamız da emsal gösterilebilecek diğer siyasi partilere veya sivil toplum kuruluşlarına nazaran örnek olma yolunda dinamizmi ile heyecanı ile kalplerinde taşıdığı inançla çıtayı yukarı doğru taşımaktadır. Bildiğiniz gibi sizlerde takip ettiniz Kasım  ayından bugüne belde kongrelerimiz ilçe kongrelerimiz ana kademe il kongremiz ve gençlik kolları kongremizi tamamladık. Teşkilatımızın tüm unsurlarını 2019 hedeflerine doğru ilerletmeye gayret gösteriyoruz. Yaklaşık iki yıla varan süredir il kadın kolları başkanımız Ceyda Çetin Erenler hanımefendi ile birlikte siyasi çalışmalarımızı ortaya koymaya çalıştığımız genel merkezimizin ortaya koyduğu talimatları birlikte tamamlamaya gayret ediyoruz. Siyasi faaliyetlerde insan hayatı gibi her biri belirli süreler içerisinde siyasi çalışmaların sürelerini de kongre başlangıç ve kongre bitiş tarihleri belirleyici unsur oluyor. Ana kademe için 6. Yan kademeler için 5. Olağan kongre döneminde siyasi faaliyetleri birlikte ortaya koyup şehrimizi daha yüksek noktalara insanların daha mutlu olduğu şehrin barışının daha yerinde olduğu bir seviyeye taşımaya buradan önce genel merkezimize sonra genel başkanımız Cumhurbaşkanımız liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’a anadolu’nun bozkırında ovasında insanlar sizi anlıyor her kim hangi güçler karşınızda durursa dursun biz buradayız ve sizinle birlikte gayret göstermeye siyaset yapmaya devam edeceğiz diyeceğiz. Bu dönemde il kadın kolları başkanlığımıza Ceyda Çetin Erenler hanımefendi ile devam edeceğiz.

Kadın kolları il kongremizi 3 mart 2018 tarihinde il kongremizi icra ettiğimiz yeni spor salonunda saat 16:00 da gerçekleştireceğiz. Kongremize İstanbul büyük şehir belediye başkanlığından itibaren bu hedeflere ulaşacağımızı belki kimse düşünmüyor ama biz buradayız önce İstanbul’un problemini birlikte çözeceğiz sonra milletimizin sevdası karşılıklı muhabbetimiz devam ettiği sürece birlikte hareket edeceğiz algısı ile siyasete devam eden az konuşan çok iş yapan kendi bakanlığı döneminde her yapmış olduğu icrata Cumhuriyet tarihinin tamamı boyunca yapılan icraatlarla mukayese bile edilemeyen ve nezaketi insana verdiği değer ile Anadolu da başta taşra teşkilat mensuplarımızın sonra bütün halkımızın muhabbetini sevgisini kazanmış genel başkan vekilimiz Başbakanımız sayın Binali Yıldırım teşrif edecekler.” dedi.

   “ Bu yolda tekrar yürümekten çok mutluyum”

İl Başkanı Çetinbaş dan sonra kısa bir teşekkür konuşması yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler:” Sayın il başkanım sayın merkez ilçe başkanım teşkilatımızın her kademesinde görev alan çok değerli dava arkadaşlarım değerli basın mensupları 5. Olağan kongre sürecimiz ile ilgili gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasına hepiniz şeref verdiniz. 5. Olağan kongre sürecimizin belde ve ilçe kongrelerimizi tamamlayarak il başkanımızında ifade ettikleri gibi 3 mart 2018 tarihinde saat 16:00 da başbakanımızın sayın Binali Yıldırım’ın teşrifleri ile gerçekleştireceğimiz kongremizle tamamlayacağız. Bu yeni süreç de bu görevde devamım için karar alıp bizlere bu göreve layık gören başta genel merkez kadın kolları genel başkanımız Lütfiye Selva Çam hanımefendi’ye , sayın il başkanımıza desteklerini esirgemeyen sayın milletvekillerimize belediye başkanımıza ve siyasi büyüklerimize teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bu yolda tekrar görev aldığım için Rabbime sonsuz şükürler ediyorum. “ dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …