Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Milletvekili Nazlı Halk Eğitim Merkezi’nde

Milletvekili Nazlı Halk Eğitim Merkezi’nde

AK Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı Kütahya Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ederek kurum müdürü Davut Ezen’den çalışmaları hakkında bilgi aldı. Milletvekili Nazlı yaptığı ziyarette devam eden kursları ziyaret ederek kursiyerlerle hasbihal etti.

Nazlı gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Halk Eğitimi Merkezleri, bulunduğu bölgenin eğitim, öğretim, üretim, rehberlik, danışma, kültür ve sanat merkezidir. Halk Eğitim merkezleri ilimizde okul dışında öğrenme imkanını sunan ve tüm ilçelerde teşkilat yapısı bulunan, gençlere okul dışında farklı konularda bireysel gelişim imkanları sunan eğitim kurumlarıdır. Çok farklı konularda gerek okulu bırakmış gerekse okula devam eden ve okuldan mezun olmuş gençlerin gelişimlerine yönelik eğitim imkanları olan merkezlerde teknik eğitimlerin yanı sıra sosyal ve kültürel konularda eğitimler tüm hemşerilerimizin katılımına sunulmuştur.

‘Hayat Boyu Öğrenen Kütahya’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren Kütahya Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğü bünyesinde bu güne kadar açılan 1578 kursta 27.526 kursiyer belgelerini almıştır. Kurum bünyesinde açılan Dezavantajlı Bireylere Yönelik Kurslar, Okuma-Yazma Kursları, Yabancılara Türkçe Kursları, Üniversite Sınavına Hazırlık Kursları, Firma Çalışanlarına İşbirliği Kursları, Kur’an-ı Kerim Kursları, İşaret Dili Kursları ve Yatırımcılara Yönelik Kursları ile Kütahya nüfusunun % 15’ine ulaşılmıştır.

Kütahya Halk Eğitimi  Merkezi İlçe’de geçtiğimiz yıl hizmete giren yeni hizmet binasında 9 adet atölye, 3 adet bilgisayar laboratuvarı, 2 adet müzik sınıfı, 8 adet YKS sınıfı, 4 adet dil ve sosyal kurs sınıfı, konferans salonu, açık öğretim bürosu, çok amaçlı salon ve fitness  salonu ile hizmetlerini sürdürmektedir.  Bu olanaklarla merkezde el sanatları, mefruşat, giyim, çini, nakış, bilgisayar, yiyecek, seramik, resim, ebru, işaret dili ve halk oyunları gibi bir çok kurs hizmetlerine devam edilmektedir.

Kurum bünyesinde derslik ve atölye sayıları yeterli gelmediği için kurum dışında 163 farklı okul, kurum, mahalle, muhtarlık, cami ve belediyelere ait yerlerde kurslar açılmaktadır. Bu vesileyle başarılı çalışmalarıyla Kütahya halkına hizmet veren Kütahya Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Davut Ezen ve ekibine teşekkür ediyorum.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …