Anasayfa / EKONOMİ / KERAMİKA GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR

KERAMİKA GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR

Kütahya’nın en renkli firmalarından  biri olan Keramika , gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine her sene bir yenisini ekliyor. Aşkın Halleri temalı sosyal sorumluluk projesi ile yeni yeteneklerin sektöre kazandırılmasını hedefleyen Marka,  Dumlupınar Üniversitesi  Güzel Sanatlar  Fakültesi Seramik Bölümü Öğrencileri ile  gerçekleştirdiği hummalı çalışmalarını 07.02.2018 tarihinde Kütahya Sera AVM de düzenlediği sergi ile tanıttı. Protokol’ün de katılımı ile gerçekleşen sergide; aynı zamanda gençlerin Keramika nın sevgililer gününe özel kreasyonuna dahil ettiği ürünler satışa sunuldu.

Açılışa Vali Ahmet Hamdi Nayir, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, KERAMİKA Genel Müdürü Emin Yüce, bazı daire müdürleri, akademisyenler, STK Temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

“Üniversite Sanayi İş Birliği İle Sofra Ve Mutfak Gereçleri İki Boyutlu Dekor Tasarımlarının Geliştirilmesi” projesi yürütücülerinden Yrd. Doç. Oya Aşan Yüksel, projeyle sektöre yeni yeteneklerin kazandırılmasını amaçlandığını söyledi. Yrd. Doç. Oya Aşan Yüksel, “Kütahya, seramik alanında sektöre yön veren büyük firmaların yer aldığı seramik merkezi olması sebebiyle önemli bir konuma sahiptir. Bu durum sektöre nitelikli eleman yetiştiren üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Bölümüne büyük sorumluluklar yüklemekte ve öğrencilerimize de önemli avantajlar sağlamaktadır. Üniversitemizin ve Keramika’nın destekleriyle gerçekleştirilen projemizde sofra ve mutfak gereçlerine yenilikçi, alternatif dekor tasarımlarının geliştirilmesinin yanı sıra yeni yeteneklerin sektöre kazandırılması, ileriki yıllarda yeni iş birliklerinin devamlılığı ve mezun olan seramik bölümü öğrencilerinin istihdam edilmesine katkı sağlanması amaçlanmıştır” dedi.

Tasarımların Türkiye’de ilk kez KERAMİKA tarafından gerçekleştirilen Dijital Baskı Tekniği yöntemi ile üretime alındığını aktaran KERAMİKA Genel Müdürü Emin Yüce, “Üniversite – sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden birine bugün hep beraber şahit oluyoruz. KERAMİKA olarak “Geleceğe Yatırım Gerek” felsefemizle geleceğin iş insanlarına, gençlerimizin iş hayatına hazırlanmalarında katkı sağlıyoruz. KERAMiKA üretiminin yüzde 60’ını ihracat yaparak ve sektöre özel günlerde hazırladığı projelerle farklılık katarak ürün yelpazesini sürekli yenilemektedir. Bu projede Güzel Sanatlar Fakültesi 4. sınıf öğrencileri, KERAMİKA’nın sevgililer günü kreasyonu için, Keramika Tasarım Merkezi ve Perakende Satış Temsilcileri ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda üretimine karar verilen tasarımlar, Türkiye’de ilk kez KERAMİKA tarafından gerçekleştirilen Dijital Baskı Tekniği yöntemi ile üretime alınarak mağazalarımızda satışa sunulmuştur. Üniversite – sanayi iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen bu projenin yeni iş birliğiyle devamlılığının sağlanması, genç yeteneklerin ortaya çıkarılmasına ve mezun olan öğrencilerin istihdam edilmesine katkı sağlaması amaçlanmıştır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aşkın Halleri adlı projede ödül almaya hak kazanan öğrenciler Aşkın imkansız hali çalışması ile DPÜ Güzel sanatlar fakültesi 4. Sınıf öğrencisi İrem Nur Yılmaz, Aşkın özgür hali çalışması ile DPÜ Güzel sanatlar fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Musa Topaloğlu, Aşkın Tebessüm Hali Çalışması ile DPÜ Güzel Sanatlar fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Rana Gül, Aşkın sevimli hali çalışması ile DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Gülay Akça,Aşkın sadık hali çalışması ile DPÜ Güzel Sanatlar fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Bilal Demir, Aşkın masal hali çalışması ile DPÜ Güzel Sanatlar fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Özgür Özyürek, Aşkın sanal hali çalışması ile DPÜ Güzel Sanatlar fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Hülya Simge Demirhan ödüllerini Kütahya protokolünün ellerinden aldılar.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …