Anasayfa / EKONOMİ / TÜRK ORDUSU

TÜRK ORDUSU

Ordumuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan bu yana ilk defa bu sene Afrin Harekâtı için sınırlarımız dışına çıktı. Ordumuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan bu yana ilk defa bu sene Afrin Harekâtı için sınırlarımız dışına çıktı. Küçük birliklerimiz arada bir Kuzey Irak’a teröristler yüzünden hava yahut kara harekâtı düzenlerdi. Fakat hiçbiri bu kadar büyük bir orduyla yapılmadı. Alabildiğimiz bilgilere göre ordumuz büyük başarı gösteriyor bu harekâtta. Zaten başka türlüsü de düşünülemezdi. Geçtiğimiz yıllarda Ordumuz mensuplarına kumpaslar kurulsa da, özellikle seçilerek Ergenekon ismi verilen kara günlerde yıpratılmaya çalışılsa da, Hala Büyük Türk Milleti’nin Büyük Türk Ordusudur. Ve ordumuzla ne kadar övünsek azdır. Yerli ve yabancı tarih kitapları yazar… Türk Ordusu ister harekâtta olsun, ister savaşta olsun; asla ve asla ne düşmen ordularına, ne düşman ülkelerin halkına zulmetmez. Bilakis “yaralısına su verene bal” gönderir. Talan yapmaz, halka işkence etmez, ırzına ve malına tecavüz etmez.  Bir de asil ordumuzun dost yüzü vardır. Dost ve müttefik ülkeler için, din ve millet kardeşliği olan ülkeler için yapamayacağı şey yoktur. Bu asalet, onun Necip Türk Milleti’nin çocuklarının ordusu olduğu içindir. Kendi kendimizi övmeye gerek yok. Bakınız, Azerbaycan’ın Hürriyet Şairi Ahmet Cevat da 1918’de Azerbaycan’a gelen Türk ordusuna o günü unutmamasını dileyerek şöyle seslenir:
Ey şanlı ölkenin şanlı ordusu, Unutma Kafkasa girdiğin günü! Gelirken kovmağa Turandan Urusu, Ayağını Kara deniz öptü mü?!
İlk atarken eski bürce addımı, Kars kalası selam topu attı mı? Sen yaparken orda zefer şenliği, Mağlup düşman kaşlarını çattı mı?
Çıktığın gün Allah’u Ekber Dağına Dağıstan dağları kıpte söyledi! Baktım ki, sarayın viran takına «Sen gelirsen, şen olurum!» dedi!
Geldiğin gün Kürün akar-baharı Eski günahlardan silkindi, çıktı! İşitip Cümrü’de tekbir sesini Araz sevincinden dünyayı yıktı! Allah’ım! İla-yı Kelimetullah, vatan ve millet için canını ortaya koyan yavrularımızı sanat emanet ettik. Onları daima mensur ve muzaffer eyle…

Bu habere de bakabilirsiniz

AYNUR SEZER: “YETER Kİ ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE NİYET EDELİM VE BU YOLDA BİRLEŞELİM”

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, …