Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Ressam Nazife Elmas Yerli’den Bir Türkiye Derecesi Daha…

Ressam Nazife Elmas Yerli’den Bir Türkiye Derecesi Daha…

Kütahyalı Minik Ressam olarak adından sıklıkla söz ettiren Nazife Elmas Yerli (6), Türkiye geneli ilkokullar arasında yapılan resim yarışmasında “Hayalimdeki Okul” konulu resmi ile Türkiye 2. si oldu.

MinikaGo Dergisi tarafından düzenlenen ve İlkokul 1-2-3-4. Sınıfları kapsayan “Hayalimdeki Okul” konulu yarışmada Türkiye’nin farklı illerinden gelen yüzlerce çalışma arasında Kütahya 50. Yıl ilkokulu 1.sınıf öğrencisi Nazife Elmas Yerli’nin eseri Türkiye 2.liğine layık görüldü.

Türkiye deki ana okullar arasında geçen yıl Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ’Çocukların Gözünden Orman’ konulu Ulusal Resim Yarışması’nda da mansiyon ödülü kazanan Nazife Elmas Yerli yerel ve ulusal yarışmalarda dereceye girerek küçük yaşta isminden söz ettiriyor.

6 yaşındaki Kütahyalı minik ressam, resim yapmayı bir oyun ve eğlence olarak tanımlıyor.

Hayalimdeki Okul, resim yarışmasında kendisine benzeyen bir okul figürü ile hayalindeki okulu çizen Nazife Elmas Yerli’nin başarısı ulusal bir çok resim galerisinin de dikkatini çekiyor.

Kütahya 50. Yıl İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Nazife Elmas Yerli’nin bu süreçte en büyük destekçileri ailesi ve öğretmeni Müjdat Ünsal. Minik ressam ilerleyen günlerde olacak ulusal ve uluslararası resim yarışmaları için resimler yapmaya devam ediyor.

Bu habere de bakabilirsiniz

VALİ TORAMAN, DOMANİÇ’TE KUR’AN KURSU VE DİYANET GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Domaniç İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursu ile Domaniç Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı.  …