Anasayfa / GÜNDEM / Vali Nayir’den ‘Dostlar’ ziyareti

Vali Nayir’den ‘Dostlar’ ziyareti

Vali Ahmet Hamdi Nayir okul ziyaretleri kapsamında il merkezinde faaliyet gösteren Özel Dostlar Eğitim Kurumlarını ziyaret etti.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in ilk ziyaret durağı Özel Dostlar Eğitim Kurumları oldu. Vali Nayir, Özel Dostlar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Nadi Sarıışık, Özel Dostlar Eğitim Kurumları Ortaokul Müdürü Ayhan Bektaş, İlkokul Müdürü Yeşim Moraloğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Adil Özkan, Hikmet Terzioğlu, Ekspres Gazetecilik ve Madencilik Limited Şirketi sahibi Semra Sarıışık Tozaraydın tarafından karşılandı.

Sınıfları ziyaret edip, öğretmenlerle istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hamdi Sarıöz ile Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Muhsin Kaymak eşlik etti.

“Bayağı da çok dostunuz varmış. Dost değil dostlarını çokmuş” diyen Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Özel Dostlar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Nadi Sarıışık’a eğitime ve istihdama sağladığı katkılardan dolayı teşekkür eden Vali Nayir, “Para kazanmanın daha kolay yolları varken siz riskli bir yol seçmişsiniz. Adam çalıştırmak, istihdam etmek, üretim yapmak, üretimde kaliteyi tutturmak, kredi sağlamak bunlar zor işler. Paranız varsa götürüp bankaya yatırıp, hazine bonosu alıp da değerlendirebilirdiniz ama o sizin zevkinizi tatmin etmez. Birilerinin sizin elinden ekmek yemesi, birilerine iş imkanı sağlamış olmanız sizi mutlu eder. Üründeki değişiklik sizi mutlu eder. Onun için sanayicilerin yanına gittiğimizde de onu söylüyoruz. Sizleri yalnızca ticari gayelerle bu işte olan kişiler olarak görmüyoruz. Ülkenin dışa bağımlılığını azaltacak, döviz sağlayacak kişiler olarak görüyoruz” diye konuştu.

“BİZ ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Vali Ahmet Hamdi Nayir girdiği her sınıfta öğrencilere cesaretli olmaları gerektiğini söyledi ve başarının asla tesadüf olmadığına dikkat çekti. Hedeflerine ulaşmaları için fedakar bir çalışma gerektiğini ifade eden Vali Nayir, “Ülkenize olan borcunuzu çalışarak ödeyebilirsiniz. Tarihe, kültüre olan bağlılığınızı artırın, anne babanızın istediği evlatlar olun, geleceğe ait sorumluluğunuzu bilin. Bunlarla ilgili olarak biz çocuklarımıza güveniyoruz. Geleceğe ait yatırımımız olan çocuklarımızın daha iyi yetişeceğine inanıyoruz. Birinci güvendiğimiz öğrencilerimiz, ondan sonra öğretmenlerimize güveniyoruz ki bu konularda sizleri en iyi şekilde yönlendiriyorlar diye düşünüyoruz. Başarılı olun, hedeflerinize ulaşın. Hem ailenizin hem de Kütahya’nın yüzünü güldürün inşallah. Bu coğrafyada ayakta kalmanın yolu iyi yetişmiş insan gücüne sahip olmak. Bütün gayretlerimiz buna dair. Daha iyi yetişmiş, kendine güvenen, diğer ülkelerle boy ölçüşebilecek fertlere sahip bir millet oluşturma gayretindeyiz. Bu konuda sizlere güveniyoruz, beklenti çıtamızı da hep yüksek tutuyoruz. Geldiğimiz noktada artık okullarımızın hepsi kaloriferli, tertemiz, düzgün okullar. Sizlere daha iyi imkanlar sağlanmış durumda. Daha iyisini de arama gayreti sürüyor. Sizler de bu beklentiyi karşılayacak kapasitede ve kalitedesiniz” dedi.

“BAŞARI SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPMAKTAN GEÇİYOR”

Üzerinde durduğu, sık sık vurgu yaptığı bir diğer konu ise sevilerek yapılan iş oldu. Vali Nayir, “Mutlaka sevdiğiniz işleri yapın. Başarının yolu oradan geçiyor. Sevemediğiniz işi yaparsanız başaramazsınız. Sanatçıysanız sanatçı olmayı, öğretmenseniz öğretmen olmayı, doktorsanız doktor olmayı sevin. Sevdiği işi yapanlar yorulmazmış, sevmediği işi yapanlar çok yorulurmuş. Aileniz mutlaka sizlere büyüyünce şu ol, bu ol diyecektir. Hangi işi severek yapacağınızı bilin ailenizi de ona göre ikna edin. Herkes kendi sevdiği işi yapsın dileriz ki o zaman hayat daha kolay, daha başarılı olur. Hayallerinizi büyük tutun, hepsini de gerçekleştirebileceğinize inanın. Biz bunu yapamayız demeyin. Kendinize güvenin, kendilerine güvenen fertlerden oluşan millet gelecekte daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

 

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLETLE ŞEHİR TURU YAPTI

Kütahya’da görme engelli bireyler için ‘Engelsiz Pedallar’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile 20’nin üzerinden görme engelli, …