Anasayfa / Esat Anık / ÇOCUKLARIMA ÖĞÜTLER (!)

ÇOCUKLARIMA ÖĞÜTLER (!)

 

Sevgili çocuklarım!

Biliyorum hatalıyım… Sizlere haram yedirmemek için lüzumsuz(!) yere gurur yaptım. Sizin geleceğinizin önüne set oldum…

 

Evet çok hatalıyım. Şimdi size yalvarıyorum. Sakın benim gibi yapmayın.. Benim aklımdan bile şimdiye kadar geçmeyen ne varsa, siz çocuklarınız için düşününüz… İşte benim beceremediklerim ve size öğütlerim:

 

*Sakın kimse hakkında iyi niyet beslemeyin. Mahiyetinizdekileri ezin. Yoksa istismar edilirsiniz. Gaddar olun(!)

 

*Bırakın kamu malı, yetim hakkı, devlet arazisi masalını.. Hiç tereddüt bile etmeyin. Tuttuğunuzu götürün. Amma, sakın küçük götürmeyin(!) Ceza alırsınız.

 

*Sağ, sol, fikir, ideal… Boş verin bunları. Siz kendi menfaatinize bakın… Gerektiğinden bile fazla yalakalık yapın, köşeleri kapın(!)

 

*Şunu kendinize şiar edinin(!): Çal-sil-süpür-yut. Yutkunma!

 

*Devletten, bankalardan büyük krediler alın. Geri ödememek için ne şeytanlık varsa deneyin. Hatta minareyi çalmadan kılıfını hazırlayın(!)

 

*Teşvik yasalarını, kanunların boşluklarını, tokatçılık usullerini iyi öğrenin, büyük oynayın(!) Küçük çalarsanız kürek cezası alır, büyük çalarsanız beyefendi olursunuz.

 

*Kim iktidara gelirse eteğine yapışın. Hatta onlardan bile fazla iktidar yanlısı olun. Yani kraldan çok kralcı olun(!) Göreceksiniz! Birkaç sene içinde kat be kat zengin olacaksınız… (Senelerce izledim böylelerini, tecrübeme güvenin.)

 

*Yasaları iyi takip edin. Kimse uyanmadan siz müracaatlarınızı yapın. Bakın ben sizleri 18 yaşına kadar sigortalı yaptıramadım. Ne kadar safmışım(!) Affedin beni çocuklarım. (Tam siyaset yapılacak zamanmış, yine kaçırdık fırsatı(!)

 

*Önemli konulardan biri de; vergi kaçırma yollarını iyi öğrenin(!) Bu her dönem geçerli bir köşe dönme metodudur.

 

*Geldik en önemli konuya!!!

 

Yalan söyleyin, söylerken kendiniz bile inanın. Mesela; bu dediklerimi yaptığınızda çok zengin olacaksınız ya… Nasıl zengin olduğunuzu soranlara şöyle diyebilirsiniz: “Dedemin sünneti, babamın sünneti, benim sünnetim ve oğlumun sünnetinde takılan takıları sattım. Köşe oldum” Gördünüz mü her şeyin bir çaresi var(!) Yalandan kolay ne var?

 

Bu öğütlerimi iyi ezberleyin. Daha da kimseden korkmayın(!)

 

Allah’tan korkmak mı dediniz? O sizinle Allah arasında çocuklarım.

 

Ben ona karışamam… Herkes hesabını kendi verecek öbür dünyada…

 

Bu habere de bakabilirsiniz

AYNUR SEZER: “YETER Kİ ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE NİYET EDELİM VE BU YOLDA BİRLEŞELİM”

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Aynur Sezer, İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, …