Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Kütahya mimarisi Eskişehir’de tanıtıldı

Kütahya mimarisi Eskişehir’de tanıtıldı

Kütahyalı Ressam Bayram Yıldız son çalışmalarının yer aldığı 11 eserle Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Atilla Özer Sanat galerisinde Eskişehirli sanat severlerle buluşturdu. 

Kütahya ve Eskişehir’in sivil mimari özelliklerini ve farklılıklarının taşıyan eserler Eskişehir ve Kütahyalı sanatseverlerin katılımı açıldı.

Sergi hakkında bilgi veren Bayram Yıldız, Bir yılı aşkın bir süredir bu sergi için hazırlandığını, sık sık Eskişehir’e giderek Odun pazarı semtinde inceleme ve araştırmalar yaparak çalışma ortamları oluşturup sanatçılarla birlikte etkinliklere katıldıklarını dile getirdi.

Yıldız, iki komşu şehrin ortak noktası olan kültür ve sanatın birleştirici ruhuna sahip çıkılması gerektiğini ifade edip; “Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Büyük Yunusun dediği gibi; Gelin Tanış olalım. İşi kolay Kılalım, Sevelim Sevilelim. Bu Dünya Kimseye kalmaz” diye konuştu.

Sergi Açılış Konuşmasını yapan Eskişehir Sanat Dernekleri Başkanı Şahabettin Tosuner; “Bayram Yıldız’ın çalışmaları tek kelimeyle şahane ellerine sağlık, Bu sergisinde Eskişehir’e de yer  vermesi Sergiyi daha da anlamlı kılıyor. Geçen hafta Eskişehir’den Akademisyenlerle Germiyan sokakta incelemelerde bulunduklarını Kütahya restorasyon ve yenileme çalışmalarına Eskişehir den iyi olduğunu ve bu konuda zengin bir yapıya sahip olduğunu ifade ederek, çalışmalarından dolayı Bayram Yıldızı bir kez daha kutluyorum” dedi.

19 kasım 2017 pazartesi gününe kadar açık olacak sergi saat 10.00 ile 18.00 arası sanat severlerin beğenisine açık olacak.

Bu habere de bakabilirsiniz

İYİLİK İYİLİĞİ DOĞURDU

Kanseri kitap yazarak yenen ve umudunu asla kaybetmeyen Kütahyalı genç kızın kitabı “Papatyadan Prenses” çıktı. …