Anasayfa / EĞİTİM / 1. Münazara yarışması yapıldı

1. Münazara yarışması yapıldı

                Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evleri Sitesinin oluşturduğu iki takım münazara yarışmasında birbirlerine karşı yarıştı.

Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesinde yapılan  münazara etkinliğine Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evleri Sitesinin oluşturduğu iki takım katıldı.

Sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmesine ortam hazırlamak amacıyla Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesinde yapılan  münazara etkinliğine Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evleri Sitesinin oluşturduğu iki takım katıldı.

Taraflar “Teknoloji zararlı mıdır, yararlı mıdır?” konusunu tartıştılar ve yarışmanın sonunda “Teknoloji zararlıdır.” diyen grup kazandı. Kütahya grubu İzmir’de bölge elemelerinde Kütahya’yı temsil edecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …