Anasayfa / EĞİTİM / Kütahya Belediyesi eğitim yardımlarına devam ediyor

Kütahya Belediyesi eğitim yardımlarına devam ediyor

                Kütahya Belediye Meclisi, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında nakdi yardım yapılması verilecek öğrencilerin ulaşım kontenjanını artırdı.

Kütahya Belediye Meclis Ekim Ayı Toplantısında eğitim yardımları gündeme getirilerek karara bağlandı.

Kütahya’da bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocuklarına 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı boyunca nakdi yardım yapılması konusunun müzakeresi görüşüldü.

Yapılan müzakerelerden sonra, Kütahya Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi aileleri ‘Başarılı öğrenci çocuklarına, Öksüz yetim olan öğrenci çocuklara, Şehit veya Gazi öğrenci çocuklarına %40 ve üzeri engelli olan ailelerin öğrenci çocuklarına ve Resmi olarak boşanmış ailelerin öğrenci çocuklarına eğitim öğretim yılı boyunca aylık 50,00 TL sosyal yardım olarak eğitim desteği verilmesi görüşülüp karara bağlandı.

Öte yandan Kütahya Belediyesi’nin orta öğretimde okuyan öğrencilere halen yapılan 100 kişilik ulaşım yardımı kontenjanının 150 kişiye çıkarılmasına da görüşülerek kararlaştırıldı.

Bu habere de bakabilirsiniz

Nevruz Ateşi DPÜ’de Yakıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi baharın uyanışının kutlandığı Nevruz Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yaptı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde …