Anasayfa / EKONOMİ / Amatör spora 195 Bin TL yardım

Amatör spora 195 Bin TL yardım

                Kütahya Belediyesi amatör spora desteğini sürdürüyor.

Kütahya Belediye Meclisi Ekim Ayı Meclis Toplantılarında amatör spor kulüplerine toplam 195 Bin TL nakdi yardım yapılmasına karar verdi.

KÜTAHYASPOR’A 100 BİN TL

Katıldığı her platformda Kütahyaspor’un desteklenmesi için çaba gösteren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Belediye Meclisi, göreve geldikleri günden buyana destek verdiği şehir takımının en iyi yerlere taşınmasını istiyor.

Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısında alınan kara göre Kütahyaspor’a 100 Bin TL nakdi yardım yapılmasına karar verildi. Amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konusunun müzakeresi olduğunu belirten Meclis Başkanı bu konudaki yazının slayt gösterisi ile birlikte bilgi verilmesinin ardından ve yapılan müzakerelerden sonra, konuyu oya sundu. Yapılan oylamada Kütahya’nın adını duyurmak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak spora ve sporcuya destek olmak için, gösterdiği gayretlere yardımcı olmak amacıyla Kütahya’yı temsil eden  Kütahya Spor Kulübüne 100.00,00 TL, Amatör Spor Kulüplerine 75.000,00 TL ve Kütahya Belediye Spor Kulübüne 20.000,00 TL nakdi yardım yapılması yapılan oylama sonucunda oy birliği ile karar verildi. 

Bu habere de bakabilirsiniz

İYİLİK İYİLİĞİ DOĞURDU

Kanseri kitap yazarak yenen ve umudunu asla kaybetmeyen Kütahyalı genç kızın kitabı “Papatyadan Prenses” çıktı. …