Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

T.C. KÜTAHYA 4. İCRA DAİRESİ 2016/6754 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                                : Kütahya İl, Merkez İlçe, 1134 Ada No, 14 Parsel No, Yıldırım Beyazıt Mahalle birinci

kat bağımsız bölüm no: 1 Bağımsız Bölüm Taşınmazın adresi: Yunus Emre mah. Kamer sk. Dış kapı no:55 iç kapı no:2 Kütahya

İmar planı: Bitişik nizam 3 kat olan yapı adasında kalmaktadır. Kütahya askeri havaalanı mania planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu 980-982 m dir.

Söz konusu taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazda duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Taşınmazın dış cephesinde ısı yalıtımı vardır. Taşınmazda odalar ve mutfak laminat, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Taşınmaz 2 oda 1 salon olup yaklaşık 88 n.’ dir.

Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 5,4 km mesafededir. Bölgede ulaşım ve alt yapı sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz doğalgaz kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup taşınmaz ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmaz 3B yapı grubunda olup yaklaşık 5 seneliktir.

Yüzölçümü                             : 88 m2

Arsa Payı                               : 90/206

Kıymeti                                  : 100.000,00 TL

KDV Oranı                            : %1

  1. Satış Günü : 27/09/2017 günü 10:30 -10:35 arası
  2. Satış Günü : 23/10/2017 günü 10:30 -10:35 arası

Satış Yeri                               : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. kat. Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa Mah. A.

Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                                : Kütahya İl, Merkez İlçe, 1134 Ada No, 14 Parsel No, Yıldırım Beyazıt Mahalle Zemin

kat bağımsız bölüm no:3 Bağımsız Bölüm Adresi: Yunus Emre mah. Kamer sk. Dış kapıno:55 işkapıno.T Kütahya İmar Planı: Bitişik nizam 3 kat olan yapı adasında kalmaktadır. Kütahya askeri havaalanı mani planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu: 980-982 m dir.

Taşınmaz tapı kaydında dükkan görünse de hali hazırda mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesipde 7,00m2 dükkan görünmektedir. Daha sonra garaj ve kömürlükle birleştirilmiş mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.

Taşınmazda duvarlar alcı sıva üzeri plastik boyadır. Taşınmazın dış cephesinde ısı yalıtımı vardır. Taşınmazda odalar ve mutfak laminant, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Taşınmaz hali hazırda 2 oda 1 salondur/Taşınmaz şehir merkezine yklaşık 5,4 km dir. Taşınmaz doğalgaz kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup taşınmaz uluşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmaz 3B yapı grubunda olup yaklaşık 5 seneliktir.

Yüzölçümü                             : 7 m2

Arsa Payı                               : 26/206

Kıymeti                                  : 17.000,00 TL

KDV Oranı                            :%18

  1. Satış Günü : 27/09/2017 günü 10:45 -10:50 arası
  2. Satış Günü : 23/10/2017 günü 10:45 -10:50 arası

Satış Yeri                               : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. kat. Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa Mah. A.

Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA

Satış şartları:

1 – İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihaieolunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  • Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  • İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  • Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  • Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6754 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bu habere de bakabilirsiniz

KUTSO’DA “MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU” SEMİNERİ

Üyelerin talepleri doğrultusunda, yıl boyunca farklı konularda düzenlenecek olan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası KUTSO …