Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / 1200 fidan toprakla buluştu

1200 fidan toprakla buluştu

Bu yıl ikincisi düzenlenen Tavşanlı Belediyesi ve Çevre Koruma Dergisi Fidan Dikim Töreni’nde 1200 fidan toprakla buluştu.

Tavşanlı Belediyesi tarafından Yeni Doğan Caddesi ile TOKİ 2 konutları arasındaki dere yatağı fidan dikim alanı olarak belirlendi.

Çevre Koruma Dergisi (ÇEVKOR) ile birlikte organize edilen fidan dikim törenine Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Orman İşletme Müdürü Sinan Özdağ, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Temel, Tavşanlı Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Mustafa Aksu ve sponsor firmaların temsilcileri katıldı.

Protokol mensupları ve katılımcılar genç fidanları toprakla buluştururken ÇEVKOR Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe katılımcılara teşekkür plaketi takdim etti.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, şehrin uygun bölgelerinde yeşil dokuyu güçlendirmek adına önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Başkan Güler “TOKİ konutlarının üst kısmından başlayarak Subaşı mahallesine doğru uzanan dere yatağında geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlattığımız fidan dikimlerine davam ediyoruz. Bu alanda Kasım ayında 1000, Mayıs ayında ise 1200 olmak üzere toplam 2200 sedir fidanını toprakla buluşturuyoruz. Bizi için gurur verici bir tablo. Amacımız gelecek nesle yeşil ve yaşanabilir bir Tavşanlı bırakmaktır. Başta ilçe Kaymakamımız Yüksel Kara beye ve katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu habere de bakabilirsiniz

GIDA BANKACILIĞI İLE YARDIM ELİ UZANACAK

Kütahya Belediyesi Gıda Bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kütahya Belediye Başkanı …