Anasayfa / GÜNDEM / Uyuşturucu operasyonu yapılan evden av malzemeleri çıktı

Uyuşturucu operasyonu yapılan evden av malzemeleri çıktı

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde bulunduran bir kişinin evine düzenlediği operasyonda 10 gr Kubar esrar yakaladı. Evde 5 av tüfeği, 2 tabanca, 3 kurusıkı tabanca ile çok sayıda fişek ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Kütahya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele kapsamında yapılan aldığı istihbaratı değerlendirdi.

Tavşanlı sınırları içerisinde H.T. isimli şahsın evinde uyuşturucu madde bulundurduğu bilgisine ulaşan Jandarma, Tavşanlı Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı sonrasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile uyuşturucu madde arama köpeği ile arama yaptı.

Yapılan aramada 10 gr Kubar esrar, 5 adet av tüfeği, 1 adet 9 mm çapında tabanca, 1 adet 7,65 mm çapında tabanca, 3 kurusıkı tabanca, 31 9 mm fişek, 3 adet 7,65 mm fişek ve 100 adet av tüfeği kartuşu ele geçirdi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda olayın şüphelisi H.T. gözaltına alındığı da edinilen bilgiler arasında.

Bu habere de bakabilirsiniz

“KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin üç kıtadan akademisyenleri ağırlayacağı Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü Uluslararası Çalıştayı …