Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / Başkan Saraçoğlu Araçların tanıtımını yaptı

Başkan Saraçoğlu Araçların tanıtımını yaptı

Kütahya Belediyesi bünyesine kazandırılan araçların tanıtımı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından yapıldı.

Araç tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu:” Kütahya Belediyemizin makine ikmal müdürlüğüne kattığımız yeni araçların tanıtımı için burada bulunuyoruz. Göreve geldiğimizden itibaren Makine ve İkmal Müdürlüğümüzde başlattığımız araç yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Önceki dönemlerde gördüğünüz bu iş makineleri genelde kiralama usulü ile çalıştırılmış. Ancak biz kiralamadan ziyade kendi araç filomuza kattığımız araçlarla hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çalışmanın daha işlevsel olduğu düşüncesiyle yaklaşık 2 yıl önce başlatmıştık. Şu an itibariyle yaklaşık 50’ye yakın iş makinası ile Kütahya Belediyesinin araç filosunu genişlettik. Bu aralarımızla Kütahya’mıza daha iyi ve hızlı hizmet etmenin gerektiğini düşünerek böyle bir çalışma yapıyoruz. Bugün burada bir şehir için adeta olmazsa olmaz denebilecek araçlarımızdan bir bölümünü görebiliyoruz ve bu araçlar bugün itibariyle de çalışmalarda kullanılmaya başlanacak. Bu araçlar içerisinde en önemsediğimiz ve genellikle araç sürücülerimizin sürüşlerini aksatan rögar kapaklarının tamir ve bakımında kullanılacak olan aracımızdır. Bu aracımız teknik bir şekilde rögarın başında tamiratını gerçekleştirecek. Bu sayede hem insan gücünden tasarruf edilecek hem de arızalı bölge en iyi şekilde onarılmış olacak.

İkinci bir aracımız ise cenaze hizmetlerinde kullanacağımız bir araç. Şu ana kadar biz daha önce 2 araçla hizmet verilen cenaze hizmet araçlarımızın sayısını 5’e çıkardık. Araçlarımızın hepsi de soğutma sistemli, 4 cenazeyi aynı anda taşıyabilecek kapasitede ve insanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış araçlar. Ücretsiz bir şekilde verdiğimiz bu hizmet alanımıza araç ilaveleri yaptık. Sadece Kütahya merkezde değil il dışına cenazesini taşıtmak isteyen vatandaşlarımıza da hizmet veriyoruz. Hatta bu konuda daha önce Türk Hava Yolları ile de bir protokol imzalayarak Türkiye’nin her yerine 230 lira karşılığında vatandaşlarımızın cenazelerini nakil etme imkanı var.

Bunların yanı sıra eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlayan içme suyu tankerimizi yeniledik. Eski tankerimizde su taşıma kapasitesi 8 ton iken yeni aracımızda bu kapasiteyi 13 tona çıkardık. Su arıza bakım ve onarım birimimizin hizmetinde kullanılmak üzere teknik donanımı yüksek, arızayı daha teknik cihazlarla tespit edebilen bir araç aldık. Su arızası için gerekli tüm teknik alet edavat ve donanımları bünyesinde barındıran bu araçla halkımıza daha hızlı bir şekilde hizmet etme imkanını bulacağız. Tüm bu araçlarımızın Kütahya’mıza ve bu araçları kullanacak olan ekiplerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi. Araç tanıtım toplantısına Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Kölgeli, Galip Gültekin, Ali İhsan Ertaş, katıldı.

Bu habere de bakabilirsiniz

19 MAYIS 19.19’DA KÜTAHYA’DA ATABARI OYUNU SAHNELENDİ

Kütahya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 19 …