Anasayfa / ARŞİV / GÜRALLAR CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE

GÜRALLAR CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE

İsmet Güral oğulları Ali Güral ve Sami Güral ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın turizm yatırımcılarıyla buluşması programına katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde turizm sektörü temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemiz için turizmin gerek istihdam, gerek dış ticaret açığının kapatılmasına sağladığı katkı, gerekse ekonomik getirisi sebebiyle strateji bir öneme sahip olduğunu vurguladı.Ekonomide dünyada ilk 10’a girmeyi hedeflerken, turizmde ilk 3’e girmek için mücadele ediyoruz diyen Cumhurbaşkanı, ilk etapta turist sayısını 8 milyon arttırma çabasında olunduğunu bildirdi. Erdoğan, yurt dışında yaşayan 5 milyon insanımıza da bu çabaya destek vermesi anlamında çağrılarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ; ” Biz yurtdışında yaşayan yurttaşlarımızı aynı zamanda fahri turizm elçileri olarak görüyoruz, Vatandaşlarımız izinlerinin en azından bir haftasını Türkiye evimiz, vatanımızı tanıyalım anlayışı ile turizme ayırmalıdır” ifadelerinden sonra “Komşunu Al Gel” kampanyası başlatıldığını bildirdi.

Turizm yatırımcılarının yakın ilgi gösterdiği toplantıya Güral Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral, Yönetim Kurulu Üyeleri olan Ali Güral ve Sami Güral ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını takip etti. Toplantı sonunda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ile sohbet eden Güral’lar, turizm sektörü sorunları  ve çözüm yolları üzerine fikir alışverişinde bulundular. Bakan Prof. Dr. Nabi Avcı’nın Kütahya’ya, özellikle Aizonai Antik kentine gösterdiği yakın ilgiden memnuniyetlerini ifade eden İsmet Güral, Sayın Bakanlarımızı sık ,sık Kütahya’da görmek isteriz dedi.

İsmet Güral, Macaristan Fahri Konsolosluğu ve DEİK Konsey Başkanlığı gibi görevlerinin yanı sıra Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin de  Yönetim Kurulu üyesi.

Güral Şirketler Gurubu ise Türkiye turizminin yıldızı olarak adlandırılan Gural Premier markası ile Avrupanın en lüks aile otellerine sahip.

Bu habere de bakabilirsiniz

DPÜ AİLESİ VE KÜTAHYA PROTOKOLÜ İFTARDA BULUŞTU

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin her yıl düzenlendiği ve bu yıl Kütahya protokolünün de katıldığı geleneksel iftar …