Anasayfa / YAŞAM / Doğa / Göbel kaplıcaları 14 Bin kişiyi ağırladı

Göbel kaplıcaları 14 Bin kişiyi ağırladı

Tavşanlı’nın termal turizm merkezi Göbel, her yıl olduğu gibi 2016 yılında da tatilcilerin uğrak mekanı oldu. Yılın 12 ayı vatandaşların hizmetinde olan Göbel’de doluluk oranı yüzde 70’in altına düşmüyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ise doluluk oranı yüzde 100’e ulaşıyor.

Geçtiğimiz yıl toplam14 bin 40 misafir ağırladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “2 adet yarı olimpik yüzme havuzu bulunan Göbel Termal Tesisleri’mizde 4 adet Türk hamamı, 3’er adet çocuk havuzu ve sauna, 4 adet dinlenme salonu ve 8 adet de özel aile banyolarımız mevcuttur” dedi.

 

“GÖBEL’DE, 66 DAİREMİZ VAR, 6 LÜKS VİLLA YAPIM ÇALIŞMALARI İSE DEVAM EDİYOR”

Göbel Termal Tesisleri’nde Belediye eliyle yürütülen yatırımların hız kesmeden sürdüğünü dile getiren Başkan Güler, “Konaklama açısından sürekli gelişen bir tesisimiz var. Tesislerimizde, 20’şer adet dubleks ve 2+1 dairelerin yanında, 8 adet lüks 1+1 ve 18 adet de standart 1+1 dairelerimiz mevcut. Şu an itibariyle toplam 238 yatak kapasitesi ile 66 adet konaklama yapımızın bulunduğu Göbel Termal Tesislerimizde ayrıca 6 adet lüks villa yapımı da devam ediyor. Ayrıca, restoran, aile çay bahçesi, spor kompleksi ve tenis kortu da vatandaşlarımıza hizmet veriyor.” şeklinde konuştu.

 

“GÖBEL’İN SUYU ŞİFA KAYNAĞI”

Başkan Güler, “Göbel Termal Tesislerimiz, kas ve iskelet hastalıklarının tedavisinde, ortopedik operasyonlar sonrası uzun süre hareketsiz kalma durumlarında, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde, romatizma ve cilt hastalıklarının yanı sıra spor yaralanmaları ve açık yaraların kapanmasına da şifalı gelen kaplıca suyumuz, bulunduğu bol oksijenli doğa ortamı nedeniyle astım hastalarının tercihi konumundadır” ifadesini kullandı.

Bu habere de bakabilirsiniz

SAHTE İÇKİ SATIŞINA SUÇÜSTÜ

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı, Simav’da ürettiği sahte ve kaçak alkolün satışını yapan şahsı suçüstü yakaladı. …