Anasayfa / GÜNDEM / KAYMAKAM KONTROLÜNDE DENETİM

KAYMAKAM KONTROLÜNDE DENETİM

huzur güven3

Son günlerde artan terör saldırılarına karşın Kütahya’nın Simav İlçesinde Kaymakam Türker Çağatay Halim’in de bizzat koordine ettiği asayiş uygulaması yapıldı.

İlçe kaymakamı Türker Çağatay Halim’in talimatı ile ilçe merkezinde huzur ve güvenliği temin etmek amacıyla asayiş, trafik, güvenlik uygulaması yapıldı.

Fakülte ve meslek yüksek okullarının olduğu güzergâhta trafik denetimi yapan polis ekipleri, ilçe merkezindeki kafelerde de güvenlik uygulaması ve sigara denetimi gerçekleştirdi. Denetim sonucunu değerlendiren Kaymakam Halim; “İlçe merkezinde huzur ve güvenlik ortamını devam ettirmek amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa istinaden asayiş, güvenlik, trafik uygulaması ve sigara denetimi gerçekleştirdik. Bu kapsamda, 108 kişiye GBT sorgusu yapıldı. Aranan bir kişiye rastlanmadı. Kapalı alanda tütün mamulü tüketen 4 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 39. maddeye göre ayrı ayrı 105 TL idari para cezası uygulandı. Ehliyetsiz araç kullanan iki sürücüye cezai işlem uygulandı. 2 araç trafikten men edildi. Toplamda, 6884 TL trafik para cezası uygulandı. 4 işyeri ile ilgili eksiklik tespit edildi. İlçe vergi dairesi müdürlüğüne gerekli talimat verildi. Bazı işyerlerinde ruhsatta belirtilen faaliyet konusu dışında oyun oynandığı hususunu ise Simav Belediye Başkanlığı ile paylaştık. Böyle faaliyetin olduğu işyerleri sahipleri ilçe belediyesine başvurmalı ve ruhsat yenileme işlemini hemen tamamlamalı.”
 

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYA KADIN KOLLARI, HER HAFTA YAŞLILARLA BULUŞUYOR

Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara moral …